Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CircuitMaker
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,260
Dołączył: 28-06-2009
Post: #1
CircuitMaker
Znany potentat rynku EDA firma Altium firmuje nowy produkt dla rynku "open hardware" CircuitMaker. To kompletne narzędzie do rysowania schematów, PCB i wizualizacji w 3D. W odróżnieniu od EasyEDA, który działa pod przeglądarką niezależnie od platformy, tu pobieramy pełną aplikację Windows i uruchamiamy z naszego dysku. Wcześniej, musimy się bezpłatnie zarejestrować w społeczności CircuitMaker by mieć dostęp do projektów, bibliotek elementów i miejsca na swoje projekty, bowiem aplikacja działa w modnej aktualnie "chmurze". Oznacza to, że bez dostępu do Internetu jest bezużyteczna. Licencja daje prawo do całkowicie bezpłatnego użytkowania narzędzia (bardzo zaawansowanego jak to u Altium) a jedynym ograniczeniem jest to, że reszta społeczności ma prawo wglądu w Twoje dzieła a po uzyskaniu grantu, również możliwość dołączenia się do projektu i tworzenia w grupie. Tylko dwa projekty można utrzymywać jako prywatne. Na uwagę zasługuje bardzo dobra dokumentacja, sporo filmów instruktażowych i obszerna baza elementów oparta o projekt Ciiva grupujący czołowych producentów podzespołów dla elektroniki.
Zastanawia mnie tylko skąd taki wysyp darmowych narzędzi dla hobbystów? Jak sądzicie?
06-10-2015 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #2
RE: CircuitMaker
Firmy szukają pomysłów co produkować, bo już produkują wszystko co wymyśliły.
Żadna szanująca się firma, a nawet niektórzy amatorzy nie skorzystają z publicznego projektu, bo chronią swoje pomysły. JUMĘ można kupić u Chińczyka, a Elecrafta już niedługo.

73 JERZY SQ9RFC
06-10-2015 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,260
Dołączył: 28-06-2009
Post: #3
RE: CircuitMaker
Niewątpliwie, takie projekty są źródłem niestandardowych rozwiązań i cennym materiałem dla marketingowców i sprzedawców bo od razu widać czego ludziska używają a czego szukają. Ograniczenie nie jest straszne, sądząc po EasyEDA. Dopóki nie było ograniczenia, ludziska zakładały mnóstwo projektów z jednego rezystora i diody. Po włączeniu ograniczenia, zaczęło się to porządkować. Sądzę, że firmy zaczęły dostrzegać trudne do zniwelowania rozwarstwienie między profesjonalistami a resztą. Mamy już wszak internetową zmianę pokoleń a chcąc utrzymać tempo rozwoju trzeba zachęcić młodych by studiowali elektronikę a nie politologię ale może mi się tak zdaje...
07-10-2015 7:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości