Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #22
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
(24-01-2011 19:46)SQ8NVF napisał(a):  Jak sama nazwa wątku sugeruje ma to być "dziennik budowy" i lepiej się tego trzymajmy. Wiem Zdzisławie, że mierzysz wyżej w układach ale są koledzy, którzy chcą coś prostszego zrobić. I moim zdaniem należy im pomóc taki cel zrealizować. Trzeba do uruchomienia danego układu mieć przyrządy pomiarowe, to nie podlega dyskusji. I może to dobry czas, aby choć niezbędne minimum skompletować/zmontować? A jeśli nie, to trzeba dać najwięcej wskazówek, tak aby wyszedł "bubel" a nie "BUBEL" skoro nie ma innego wyjścia...

Brawo - bardzo rozsądnie. Cieszę się, że są koledzy którzy będą pomagać i podpowiadać, na razie oczekuję na przesyłkę, potem maksymalnie szybko sprawdzę elementy (mierniczkiem za 30 zł) zlutuję, sprawdzę ponownie, podłączę zasilanie. Potem będę się bawił w eksperymenty. Pewnie powiecie aby lutować i uruchamiać po kawałku, ale ja już mam pewną wprawę w lutowaniu i uruchamianiu - więc pozwólcie że troszkę zrobię po swojemu Tongue Tak jak pisałem wcześniej - w miejsce wszystkich potencjalnie dobieranych elementów wlutuję "dziewczynki" goldpinów - po eksperymentach kropelka kleju. Od kolegów oczekuję propozycji dobieranych elementów.
W międzyczasie przyrządy pomiarowe powiadacie... na razie to ja mam gips Big Grin wszędzie Big Grin głównie w kastrze i na ścianach. Lepsza połowa rodziny ma inne priorytety Big Grin, ale nie powiem wczoraj udało mi się zlutować programator do PICów - klucz i manipulator dotykowy na następny wtorek musi powstać. Potem jakiś LCmeter na procesorku ... i co dalej?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2011 0:29 przez SQ9RFC.)
25-01-2011 0:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy. - SQ9RFC - 25-01-2011 0:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości