Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
SP6NXI Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 18
Dołączył: 29-12-2009
Post: #14
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
1. Parametry, które zacytowałeś dotyczą urządzenia po przeróbce. Odbiornik działa dobrze już w oryginale.

2. Myślę, że nikt kto posiada "tylko miernik za 30 zł" nie powinien zabierać się za budowę jakiegokolwiek urządzenia nadawczego. Do tego potrzebny jest co najmniej wyskalowany odbiornik ze sprawnym s-metrem lub miernik częstotliwości i sonda w.cz. W tej konstrukcji, przy odrobinie wprawy i szczęścia, odbiornik da się uruchomić nawet bez miernika. Podczas ostatnich warsztatów w Burzeninie widziałem jak w montowni uruchamiano w ten sposób, korzystając tylko z odbiornika, tor odbiorczy Taurusa.

3. Filtr kwarcowy ma inną częstotliwość bo takie rezonatory akurat posiadałem, stąd konieczność przeliczenia pojemności. Nie dokonywałem pomiarów filtru w układzie oryginalnym.

4. Konstruowanie wymaga cierpliwości, nieraz anielskiej i wytrwałości w osiągnięciu celu. Zamiast krzyczeć "bubel" przed otrzymaniem płytki radzę jeszcze raz przeczytać artykuł, a szczególnie opis uruchamiania, i na tej podstawie ustalić jakie przyrządy są do tego potrzebne. Takie rzeczy robi się przed zamówieniem płytki i podjęciem decyzji o ewentualnej budowie!!!!!!
23-01-2011 8:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy. - SP6NXI - 23-01-2011 8:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości