Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
SP6NXI Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 18
Dołączył: 29-12-2009
Post: #3
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
Byłem testerem tego trx'a. Prototypową płytkę dostałem od SP5AHT podczas ubiegłorocznych warsztatów w Burzeninie. Urządzonko uruchomiłem ok. miesiąc temu i jest ono przetestowane i "obmierzone". Transceiver w wersji oryginalnej pracuje zadowalająco. Odbiornik funkcjonuje bardzo dobrze. Nadajnik, ze względu na prostotę modulatora, nieco gorzej. Chodzi tu głównie o wytłumienie fali nośnej. Można dość znacząco poprawić parametry urządzenia dokonując kilku prostych przeróbek. Korespondenci oceniają sygnał nadajnika, z którego udało mi się "wycisnąć" ~3,3W, jako bardzo ładny i czysty. Jeżeli ktoś z kolegów będzie miał jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem. Obiecałem koledze SP5AHT krótkie sprawozdanie z budowy wraz ze zdjęciem. Powinno się ono ukazać w marcowym numerze Świata Radio.

Podsumowując - namawiam kolegów do budowy tego trx'a. Można stosunkowo małym kosztem otrzymać zupełnie przyzwoite urządzenie.
14-01-2011 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy. - SP6NXI - 14-01-2011 16:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości