Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #69
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
Cześć tajemnicy została rozwikłana i po przełączeniu R25 do kolektora stopień zaczął chyba pracować prawidłowo?.
Zostaje jednak w dalszym ciągu pytanie skąd na bazie tego tranzystora napięcie miało wartość 0.6V oraz, jeśli R25 nie był dołączony do kolektora a do masy (na co wskazuje układ druku) to dlaczego kolektor T9 był zwarty do masy?
Nie będę się jednak dalej czepiał jak dopiszecie czy w końcu zaczęło to działać. Chwilę spędziłem analizując schemat i muszę przyznać, ze ma kilka ciekawych rozwiązań istotnie upraszczających konstrukcję. Używałem sam kiedyś podobnego modulatora i znam sposób jak wydusić z niego znacznie więcej niż tu poprzednio napisano jeśli chodzi o tłumienie nośnej. Zdradzę to jednak jeśli ten wątek zostanie jakoś porządnie dosiągnięty do jakiejś puenty :-(
L.J.
Napisał do mnie Rysiek (sp6fin) z prośbą aby nie pastwić się już nad dzielnymi budowniczymi kit-a AVT. Jako, że sam nie jestem bezbłędny, czego dowody na to znajdują się również na tym forum, nie trzeba było mnie długo do tego namawiać ;-)
Uzyskałem szersze wyjaśnienie ale na przyszłość zachęcam do szybszej korekty i sprostowanie bez fałszywego wstydu, że zrobiło się pomyłkę. To również przykład, że więcej danych (np. zdjęcia zmontowanego układu) mogłyby sprawę rozstrzygnąć już dawno.
Jak pisałem, schemat urządzenia mnie zainteresował więc namawiam kolegów do rychłego podjęcia tematu bo chciałbym zobaczyć wynik końcowy, nawet gdyby znalazły się po drodze inne błędy i problemy. A o poprawie modulatora napiszę w stosownym momencie.
L.j.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2012 21:05 przez SP6FRE.)
17-10-2012 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy. - SP6FRE - 17-10-2012 18:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości