Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,367
Dołączył: 29-01-2010
Post: #112
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy.
Wadą drabinek różniących się częstotliwościami dla większości osób projektujących jest fakt, że o ile mnie pamięć nie myli brak jest odpowiedniego softu do liczenia z automatu (chyba, że się mylę), choć problem można rozwiązać np qucs-em. Do poprawiana lewego zbocza w filtrach na jednakowych rezonatorach stosowało się różne myki jak np. rezonatory równoległe do wejścia filtru do masy.
Henryku co jest powodem większej dynamiki filtrów drabinkowych, czy nasycanie rdzenia czy rezonator? Z tą opinią też się spotkałem ale nie znalazłem jej uzasadnienia. Rezonatory mają podaną moc do jakiej ma pracować bo też może wejść w obszar pracy nieliniowej o ile mnie pamięć nie myli są to pojedyncze mW a to raczej nie powinno powodować nasycania się większości rdzeni.
Z wyborem okna Henryk ma oczywiście rację, takie właśnie jest zadanie obwodu LC, filtr drabinkowy pracujący na częstotliwości podstawowej też ma kilka okien i warto by był po nim jakiś obwód LC.
16-02-2014 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Najnowszy minitransceiver SP5AHT (80m/SSB). Dziennik budowy. - SQ4AVS - 16-02-2014 14:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości