Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #641
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt życzę wszystkim Kolegom i ich Rodzinom.

Wywołany do tablicy zdaję relację ze stanu płytki. Po stwierdzeniu, że USB i LSB dają różnicę w odsłuchu (zawartość wysokich tonów w USB i zdecydowany ich brak w LSB) gdzie generatory były ustawione wg PFL-28A spowodował konieczność weryfikacji przede wszystkim PFL-28A. Ponieważ NWT-7 był również skalibrowany wg PFL-28A - zrobił się mały bałagan i nie było czemu wierzyć. Ściągnięcie wzorca trochę trwało i pomógł Michał SP2IQW, przy okazji doprowadziłem PFL do stanu prawie "brand new".
Ustawiłem NWT i zacząłem mierzyć. Teraz wiem, że filtr PP9 mam przesunięty 230 Hz w dół, trzeba było stosownie zmienić częstotliwości BFO. Takie ruchy wymusiło zastosowanie rewelacyjnego sterownika Adama SP5FCS, a dokładniej dane do konfiguracji. Zakres słuchanego pasma audio LSB/USB w końcu prawie identyczny. Prawie, bo filtr nie jest dokładnie symetryczny...

Płytka pracuje świetnie, jestem zadowolony, mimo że filtry i cała reszta leży na stole. Ustępuje FT-817, ale niczego innego się nie spodziewałem. Nie pracuje diplekser, do którego nie mam nerwów z braku miernika RLC, ale spróbuję z NWT...

Wszystkie błędy druku poprawiłem, oprócz tych, których nie zauważyłem...
Mam gotowe BPF i LPF - pracuję nad obudową.

Kolejnym "hamulcem" jest Tulipan, jestem na środkowym etapie budowy, raport złożę...

73 Staszek SP2GNB
26-03-2016 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 654
Dołączył: 13-01-2015
Post: #642
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Jak tam te postępy z "Tulipanem"?????

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
18-07-2016 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
K3HQL Offline


Liczba postów: 2
Dołączył: 19-07-2016
Post: #643
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Cześć wszystkim,
Bardzo dziękuję za umożliwienie mi być częścią Twojego forum. Czytam z zaciekawieniem różnych projektów , że wszyscy robią wspaniałą pracę nad . Właśnie w ciągu ostatnich kilku dni natknąłem projektu G4CLF że wszystko pracuje nad i jestem bardzo zainteresowany. Zastanawiam się , czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie mogę kupić płytkę drukowaną i ewentualnie z filtra , jak również? Mam już większość wszystkich innych components.I zastanawiał się, czy trzeba było wszystko zdecydował się na ostateczny projekt i jeśli nie jest schematycznym dostępne? Naprawdę chciałbym zbudować ten projekt i chciałbym powiedzieć dziękuję wam wszystkim za swoje wysiłki we wprowadzaniu tego projektu do życia. Proszę wybaczyć moje słabe umiejętności językowe Polski muszę polegać na Google Translate.

Wszelkie porady na ten temat byłoby bardzo mile widziane i najbardziej mile widziane.

73 ' s Ian K3HQL
19-07-2016 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #644
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam,
Dramatyczny zwrot w stanie mojego zdrowia zmusza mnie do zamknięcia tego fascynującego tematu. Niedługo zjawię się w Drobnych Ogłoszeniach...
Ale do rzeczy - Wzbudnica, a właściwie trx w porównaniu z FT-817 jest zauważalnie inny - trudno mi powiedzieć, że gorszy. Sterownik bije na głowę prostsze firmowe radia, szybki dostęp i wszystko widać. Ma dobre audio, takie jak lubię. Powstał dzięki współpracy na forum i to jest to...
Co do Tulipana - różnica pokoleń. Łączności nie do zrobienia za pomocą FT-817 dla Tulipana bułka z masłem. Zrobiłem ich wiele z mocą 15W i ciągle kręcę głową z niedowierzaniem, radio na które czekałem...Niełatwe w konstrukcji, będące niemałym wyzwaniem dla składacza, ale efekt końcowy niesamowity...
Na razie tyle...

73 Staszek SP2GNB
19-07-2016 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3F Offline
Romek
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 26-05-2013
Post: #645
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Swego czasu pisałeś Staszku, że opracowałeś nową płytkę pod Plesseya.
Miałeś tylko coś skorygować.
Możesz ją udostępnić?

73 - Dziadek Romek
(ex. sp3nyg)
19-07-2016 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #646
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Nie ma sprawy - plik spod Protela DXP....
Spróbuję poszukać gerberów...
EDIT.
Mam oryginałki - gerbery i tak trzeba robić pod wytwórcę płytek...


Załącznik:


.zip  G4CLF1.zip (Rozmiar: 291.32 KB / Pobrań: 548)

73 Staszek SP2GNB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2016 20:22 przez SP2GNB.)
19-07-2016 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #647
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam wszystkich Szanownych Kolegów Plesseyowców i towarzyszących nam jeszcze (mam nadzieję) niemniej Szanownych Kibiców,

Na początku chciałbym zaznaczyć, że pogłoski o tym jakobym całkowicie porzucił rozpoczęty wcześniej program są przedwczesne Smile . Nowa płytka z naniesionymi poprawkami oraz ze stosownymi zmianami dotyczącymi udoskonalenia projektu jest już "w drodze" i na jesieni będzie dostępna po kosztach jej wykonania.

W międzyczasie parę osób zza granicy zainteresowało się naszą inicjatywą wskrzeszenia projektu G4CLF. Jedna z tych osób stała się nawet "plesseyowym" Kolegą z obecnego wątku. Jestem w kontakcie z Ian`em i poniżej zamieszczam treść jego listu.

Pozdrawiam
Jerzy (George) SP5RZM

George,
I wish to thank you for your very kind offer to allow me to purchase a Printed Circuit Board when they come. I shall be looking for a quartz filter as well. I wonder if I can order one new? Or is the filter something that is no longer made and I have to find a used one?

If possible I would very much appreciate your offer to e mail to me an up to date correct schematic. That way I can gather the parts I do not have. I was wondering about the IC's. Are you trying to use Original Plessey IC's wherever possible or are you using the Chinese copies that seem to be readily available from E bay?

My Father who is also an Amateur lives in England and was at one time very interested in home building anything he could. I remember when I lived in England going to Radio Rallies with him and he would buy boxes and boxes of components. His reasoning was that someday he might need them. I think he got just as much pleasure from collecting components as he did from actually using them. Suffice to say that he has quite an amount of Plessey components.

I also have a friend in Canada that at one time worked for Plessey and has multiples of just about every type of component they ever made.

If I need to use Original Plessey components I do not think it will be a problem finding them. Of course if the Chinese copies well that is good as they are really cheap.

Here in the States there are people that do home build and design their own projects. Though after they build something they do not want to share a design. i must say I admire the spirit of the Polish Radio Amateurs there seems to be many projects where you all get together and make a group effort to bring a project together.

I very much appreciate your advice and help on this project. If there is anything I can do to help or if you need help with rare components etc. I am only too happy to help in any way that I can.

Please do not worry about your English. It is far better than my Polish.

Again Thanks George I appreciate your help. Ian K3HQL
20-07-2016 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3F Offline
Romek
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 26-05-2013
Post: #648
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(19-07-2016 18:41)SP2GNB napisał(a):  Dramatyczny zwrot w stanie mojego zdrowia zmusza mnie do zamknięcia tego fascynującego tematu.
Jakiś pech.
Romek sp5aqt, moje oczy też pogorszyły się w ciągu ostatniego półrocza., teraz Ty...
Ale bądź dobrej myśli.
Bądź na tym forum, może da się zainstalować (opanować) syntezer Iwona, czy coś pododbnego. Coby Twoje słowa przelewał na posty.

(19-07-2016 18:41)SP2GNB napisał(a):  Co do Tulipana - ... Łączności nie do zrobienia za pomocą FT-817 dla Tulipana bułka z masłem.

W czym ta wyższość?
W odbiorniku?
Zechciej rozszerzyć myśl.

Właśnie oglądam Tœwój schemat.
Diody w stabilizatorach, przekaźniki, diplekser....

Ciekawe, kiedy będzie do tego płytka.
Sam nie potrafię, ale chętnie podłączę się do projektu.

73 - Dziadek Romek
(ex. sp3nyg)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2016 22:58 przez SP3F.)
20-07-2016 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6AUO Offline
Andrzej
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: 20-09-2009
Post: #649
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Romku.
Czytam wszystko.Od godziny 4.00 do 10.00 na 80m.
Nie ma stacji której bym nie zrobił.Słyszę czasami ,że stacje 100W nie mogą się porozumieć, ja celowo ich wołam i QSO jest zrobione.Ja mam 12W stacje mnie odbierają i ja ich też.
To jest właśnie "tulipan"
To jest ta rozszerzona myśl.
Dodam,że cały czas poprawiam filtry LPF ,żeby jak najlepiej nadawać.
Ustawiam główne parametry fitra LPF swr,"Z" i faze.
I wyniki małe są.Woła stacja 100Watowa i ja 12 Wat i ja przeprowadzam QSO,
Druga stacja jest nie do odbioru.
Coś w tym jest.

Andrzej
20-07-2016 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #650
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(20-07-2016 22:58)SP3F napisał(a):  
(19-07-2016 18:41)SP2GNB napisał(a):  Co do Tulipana - ... Łączności nie do zrobienia za pomocą FT-817 dla Tulipana bułka z masłem.

W czym ta wyższość?
W odbiorniku?
Zechciej rozszerzyć myśl.

Właśnie oglądam Tœwój schemat.
Diody w stabilizatorach, przekaźniki, diplekser....

Ciekawe, kiedy będzie do tego płytka.
Sam nie potrafię, ale chętnie podłączę się do projektu.

Projekt płytki jest w poście #646 - zrobić gerbery pod wytwórnię płytek i zamówić...

Co do Tulipana - potwierdzam w całej rozciągłości słowa Andrzeja SP6AUO - źródłem sukcesu jet rewelacyjnie niski poziom szumu. Żaden tradycyjny (bez DSP) trx nie ma szans.

73 Staszek SP2GNB
21-07-2016 7:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości