Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #66
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Pawle, jako były, wieloletni nauczyciel również i ja dam Ci dobrą, koleżeńską radę:
"Pisz proszę częściej o tym co wiesz niż o tym co Ci się wydaje."

W systemach sterowania moduł realizujący polecenia jest tylko elementem wykonawczym niezależnie od tego czy jest to przekaźnik, tranzystor czy mikroprocesor. Wszystkie decyzje o zmianach stanu przychodzą z urządzenia nadrzędnego (tak jak w eATU).

Jeśli moduł wykonawczy sam podejmuje lokalnie decyzje niezależnie od otrzymywanych poleceń wtedy możemy mówić o pewnej "mądrości" elementu wykonawczego, tak jak w przypadku automatycznych skrzynek modyfikujących nastawy na podstawie wyników własnych pomiarów (w eATU rola sterownika domowego).

Jeśli potrafimy zbudować moduł wykonawczy, który będzie gromadził dane, analizował je, wyciągał wnioski, gromadził wiedzę a jeszcze lepiej na jej podstawie modyfikował własny algorytm działania to wtedy śmiało możemy mówić o "sztucznej inteligencji".

Implementacja obsługi pamięci w EATU w żaden sposób nie dodaje "mądrości" skrzynce, która ciągle jest tylko elementem wykonawczym, skrzynka sama nie może podjąć żadnej decyzji. Mechanizm pamięci przyśpiesza tylko zmianę nastaw.
Niczego nie musimy przenosić, istnienie lokalnych pamięci w skrzynce nie wyklucza istnienia wielowymiarowych tablic (anteny, pasma, emisje) w sterowniku domowym. Jeśli jest taka potrzeba sterownik przepisuje wybraną tablicę do jednej z lokalnych pamięci w skrzynce.
W systemie możemy mieć jeden sterownik domowy oraz kilka skrzynek pracujących niezależnie (adresowanie, RS485), każda według własnej lokalnej pamięci.

73 Adam
29-10-2010 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 29-10-2010 11:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości