Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #396
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Kolejna porcja odpowiedzi na pytania zadawane na PW

- Koledzy nie da się zbudować skrzynki easyATU bez uważnego przeczytania całego wątku. Po kilku miesiącach nawet ja nie wszystko pamiętam i muszę przeczytać kilkanaście postów aby odpowiedzieć na niektóre pytania;

- poszczególne wersje oprogramowania miały zaimplementowane różne rozkazy a jeden z rozkazów zmienił nawet sposób działania. Dotyczy to rozkazu "S", który początkowo służył do zapisu konfiguracji w EEPROM a w ostatnich wersjach służy jako przełącznik antenowy, wszystko zależy od tego na jakiej wersji softu pracujemy.

W ostatniej wersji trwały zapis do EEPROM-u wykonujemy rozkazem "E":
#A1E[enter] - zapis
#A1G[enter] - sprawdzenie zawartości komórek pamięci

Wszystkie znaki w ramce pisane dużymi literami, [enter] w terminalu powinien wysyłać dwa znaki CR, LF.

- w ostatnich wersjach softu nie mruga dioda N/O dla RS485 w skrzynce, tak ma być ponieważ pin do sterowania tej diody został wykorzystany do sterowania przełącznikiem antenowym w skrzynce, wystarczy prosty test:
#A1S0[enter]
#A1S1[neter]

- słuszna uwaga Grzegorza, że na konsoli nie widać potwierdzeń wykonania rozkazu i przydałaby się jakaś dioda lub inny rodzaj informacji na wyświetlaczu, pomyślę o tym;

- gorący dławik łączący masę sygnałową z masą sterowania świadczy o duzym potencjale napięcia pomiędzy tymi masami i przepływie dużego prądu. Należy wyjąć dławik i zmierzyć to napięcie lub dać dławik o większej mocy. Gdy pracujemy na oddzielnych zasilaczach to możemy mieć duże napięcie pomiędzy masami, ponieważ nie wykorzystujemy mostka pomiarowego to w takim układzie możemy spróbować pracować bez dławika, czyli na rozdzielonych masach.

73 Adam
12-09-2012 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 12-09-2012 20:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości