Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #393
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Maciek, dziękuje za dodatkowe informacje na temat konstrukcji konsoli, na zdjęciach wygląda to fajnie. Myślałem, że temat skrzynki easyATU "wygasł" a tu mamy kolejne wykonania i nową wersję konsoli.
Twój sposób wykonania konsoli ma wiele zalet: gotowy moduł procesora, gotowy wyświetlacz z procedurami obsługi, darmowe środowisko do pisania programów, gotowe biblioteki i dużo przykładów. Co prawda koszt wykonania będzie lekko większy ale wygoda i oszczędność czasu to zrekompensuje.

Do pracy w rzeczywistych warunkach trzy pamięci na pasmo to zdecydowanie za mało. Lepszą metodą jest wykorzystanie komórek pamięci w samej skrzynce, obecnie jest ich 100 i to też nie jest zbyt dużo. Jeśli skrzynka jest umieszczona przy antenie to stanowi jej uzupełnienie, to samo powinno być z nastawami, które są ściśle związane z obsługiwaną anteną. Umieszczenie nastaw w pamięci skrzynki pozwala również zaoszczędzić czas potrzebny na przesyłanie ramek z nastawami.

Moje prace nad sterowaniem skrzynką eATU będą kontynuowane w ramach sterownika do Husarka. Mając do dyspozycji duży wyświetlacz TFT, panel dotykowy oraz dwa enkodery nie będzie problemu z dodaniem pełnej obsługi skrzynki i przełącznika antenowego. Do tego celu został wydzielony jeden kanał szeregowy do obsługi RS485.

W radiu mamy możliwość regulowania mocy PA oraz pomiaru SWR-a co pozwoli na próby z automatycznym strojenie anteny. Sterownik na bieżąco posiada informację o ustawionym paśmie oraz częstotliwości co pozwala na szybką zmianę nastaw w skrzynce bez potrzeby komunikowania się poprzez CAT.

Integracja sterowania skrzynką (konsoli skrzynki) ze sterownikiem radia to najtańsza i najszybsza metoda sterowania prostą skrzynką przy antenie.
W takiej konfiguracji nie potrzebujemy drugiego wyświetlacza i klawiszy do obsługi, po prostu dwa w jednym.

73 Adam
06-09-2012 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 06-09-2012 23:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości