Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena Delta jaka wybrać i jak zawiesić ?
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #4
RE: Antena Delta jaka wybrać i jak zawiesić ?
Witam!

Dziękuję za wyniki pomiarów baloon-a. Wskazują, że baloon jest zrobiony prawidłowo i działa w całym paśmie i to nie on jest winny lub współwinny za wyniki pomiaru całego toru.

Ale jeśli chcesz mieć antenę w rezonansie na 14.1MHz to w paśmie 7MHz powinna być nastrojona raczej na 7.05MHz niż na 7.1MHz (2*7.05=14.1MHz).

Możesz antenę zestroić "na sucho", wyłącznie z miernikiem SWR, i jest bardzo prawdopodobne, że praktyczny test potwierdzi strojenie.
Ta uwaga dotyczy anteny na docelowym miejscu. Antena strojona tuż nad powierzchnią ziemi na pewno będzie mieć inną impedancję (również rezonans) niż taka wisząca kilka metrów ponad ziemią ale na pewno można tą procedurę zastosować jako pierwsze przybliżenie.

Robiąc antenę pamiętaj o symetrii miejsca zasilania oraz zachowaj nieco zapasu na dobór długości ramion anteny.

Napisz proszę co nieco na temat swojej skrzynki antenowej. Zwykle takie urządzenia są w stanie dopasować impedancję w zakresie od kilku omów do tysiąca omów a w pobliżu 50 omów robią to z bardzo dobrą precyzją więc tym bardziej dziwi, że przy SWR około 2 skrzynka nie potrafi dopasować anteny w paśmie 7MHz. Czy masz możliwość strojenia tej skrzynki ręcznie?

L.J.
29-08-2019 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Antena Delta jaka wybrać i jak zawiesić ? - SP6FRE - 29-08-2019 10:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości