Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena magnetyczna a otoczenie
SP9UOA Offline


Liczba postów: 4
Dołączył: 19-03-2010
Post: #3
RE: Antena magnetyczna a otoczenie
(30-05-2019 16:08)SQ5KVS napisał(a):  - Twój gazobeton nie jest tak niewinny jak Ci się zdaje. Ciężko to stwierdzić ale możesz sobie nawinąć dość sporą cewkę z drutu (powiedzmy, 30cm średnicy kilka zwojów) i badać jej rezonans analizatorem. Zbliżyć do jednej ściany, do drugiej i będzie wiadomo, czy to jakieś pręty metalowe ale skupione czy sama ściana (co byłoby dziwne..).
Witam,
może to jest jakimś wyjaśnieniem (za Wikipedią):

"Beton komórkowy (ABK) – materiał budowlany, rodzaj lekkiego betonu otrzymywanego poprzez wprowadzenie gazu, zwykle powietrza pod odpowiednim ciśnieniem do plastycznej mieszanki cementowej, w wyniku czego powstają w nim jednorodne pory, zwane komórkami.

Wykorzystywane są dwie metody wprowadzania powietrza: przez reakcję chemiczną – najczęściej proszek aluminiowy wprowadzony do cementu (gazobeton) lub przez dodanie do mieszanki czynnika pianotwórczego, który wprowadza pęcherzyki podczas mieszania przy dużej prędkości (pianobeton). Beton komórkowy wykazuje wysoką odkształcalność cieplną i wilgotnościową oraz wysoki skurcz (zmiana objętości)."

Grzegorz sp9uoa
30-05-2019 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Antena magnetyczna a otoczenie - SP9UOA - 30-05-2019 16:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości