Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #250
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Forum jest po to aby wyrażać własne zdanie na temat publikowanych tu konstrukcji. Na tym polega dyskusja, że piszemy zarówno o zaletach jak i wadach proponowanych rozwiązań. Nie ma w tym nic złośliwego ponieważ każda konstruktywna krytyka to inne spojrzenie na projekt. Przestawiłem kilka konkretnych wątpliwości na temat zastosowanych rozwiązań, ponieważ mogą być źródłem problemów i ostatecznie pogorszyć parametry radia.
Artur, liczyłem na merytoryczny komentarz i dyskusję a nie "personalne wycieczki" pod moim adresem.

Ja buduję wersję klasyczną tego radia, trochę to potrwa ponieważ czekam na druki.

Pierwszym napotkanym problemem okazał się inny wyświetlacz niż zalecany przez autorów projektu. Niestety w kupionym u nas w kraju 7 calowym wyświetlaczu źle pracuje rezystancyjny panel dotykowy. Mimo wielu prób przeprowadzonych przez Pawła SQ8MVY nie udało się zmusić tego modelu TFT do poprawnej pracy ze sterownikiem R6DAN. Dodanie do softu programowej kalibracji panela prawdopodobnie rozwiązało by ten problem. Drugą wadą tego wyświetlacz jest jego słaba jakość: mała jasność, słaby kontrast, dużo niebieskiego, małe kąty patrzenia (typ na godz. 12).

Wniosek końcowy: jakość jest ważniejsza od wygody zakupu od ręki w kraju, czekam na inny wyświetlacz a projekt sterownika trzeba będzie przerobić.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na drugim zdjęciu wyswietlacz 7 calowy z Buydisplay.
Zdjęcie słabej jakości, robione w innych warunkach niż pierwsze, przeszkadza folia ochronna, inny balans bieli dlatego trudno oceniać na podstawie obrazu ze zdjęcia.
W rzeczywistości drugi wyświetlacz zdecydowanie lepszej jakości niż ten pierwszy: większa jasność, naturalne kolory i większe ich nasycenie, brak nadmiaru koloru niebieskiego jak w pierwszym TFT. Najważniejsza zaleta tego TFT jest to, że poprawnie działa panel dotykowy a złącze sterownika pasuje 1:1.


Załączone pliki Miniatury
İmage

.jpg  TFT7_elty.JPG (Rozmiar: 432.48 KB / Pobrań: 2833)

73 Adam
30-07-2015 8:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP5FCS - 30-07-2015 8:44
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości