Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #137
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Witam,

Ad.1 Tak zorientowałem się, jak sterownik się nie uruchomił po wgraniu tego firmware. Po przywróceniu prawidłowego wsadu normalnie się uruchomił, co przed tym zabiegiem nie było możliwe. Problemem jest prawidłowe zainicjalizowanie danymi układu FM25V02-G. Przy podglądzie transmisji procesor bardzo mało danych wysyła do pamięci i jeszcze mniej pamięć odsyła. W programatorze zewnętrznym te pamięci prawidłowo się zapisują i odczytują. Być może, że trzeba rejestr konfiguracyjny pamięci prawidłowo ustawić, czego nie robi automatycznie oprogramowanie sterownika dla tego modelu pamięci. Choć stawiam, na drobny błąd w oprogramowaniu sterownika.

Ad2. Wyświetlacz miałem dużo wcześniej, kupiony w Elty.pl Przeznaczony był do innego projektu. Jest to ten, którego zdjęcie zamieściłeś w którymś poście.

Ad3. wyświetlacz jest zasilany ze sterownika. Stabilizator jest chłodny, z tym, że nie mam ustawionego na maxa podświetlenia, bo nie mogę się dostać do Menu, aby to ustawić. Z tym wyświetlaczem jest jeszcze taki problem, że dotyk w poziomie jest odwrócony, tzn, naciskając z lewej strony, pozycja jest odczytywana jako naciśnięcie z prawej strony względem środka wyświetlacza. Aby to poprawić, wystarczy zamienić miejscami lewą stronę z prawą panela dotykowego na złączu. Z tego co wyczytałem na rosyjskim forum to są w trakcie dodania funkcji która to będzie robić programowo.

Ad4. Układ pamięci RAM dostępny jest w 2 wersjach obudowy 44 nóżki i 48 nóżek. Potrzebna jest TSOP44 i będzie pasować. Ja lutowałem gorącym powietrzem i pastą z cyną. wszystko pasuje prawidłowo.

Ad5. mogły by mieć większe pola lutownicze, ale pasta z cyną załatwia problem.

Ad6. W tym przypadku nie jest potrzebny sygnał NRST do programowania. A to dlatego, że piny PA14 (SWCLK) oraz PA13(SWDIO) nie są do niczego innego używane. W tej aplikacji są przeznaczone tylko do programowania i debugowania softu. Więc reset oraz przełączenie w tryb programowania odbywa się poprzez komendy wysyłane przez to złącze.

Jak pisałem , sterownik uruchamia się , ale nie mogę wejść do menu, nawet jak trafię na klawisz menu. Zresztą wszystkie klawisze się tak samo zachowują tylko pokazują że są naciskane, ale żadnej reakcji nie ma. Podejrzewam, że musi być podpięty moduł DSP, aby zaczęło to prawidłowo działać.

Co do Twojej płytki, to można ją uciąć w połowie tym samym redukując koszty wykonania PCB. Złącza z prawej strony są niepotrzebne. Mam już przygotowany mały adapterek między ten LCD a płytkę sterownika. Na razie LCD wisi mi na tasiemce od FDD, którą trzeba było z jednej strony obciąć i odpowiednio zlutować z wtyczką.

73 Paweł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2015 10:38 przez SQ8MVY.)
21-06-2015 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 21-06-2015 10:21
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości