Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównanie języków programowania
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #3
RE: Porównanie języków programowania
Pawle, jak najbardziej masz rację co do wielkości kodu startowego dla różnych procesorów oraz kompilatorów. Aby było jednolicie proponuję przyjąć jakiś popularny procesor AVR np. Atmega32. Moim zdanie w teście należy uwzględniać wszystko od adresu 0000h do końca testu, może być jako suma (prolog+test).

Pomijanie wielkości kodu startowego ( tzw. prologu ) oraz czasu jego wykonania nie do końca jest słuszne. Kompilator często umieszcza tam funkcje biblioteczne, procedury optymalizacyjne, inicjuje zasoby procesora, zmienne, stos danych a potem z nich korzysta podczas realizacji głównej części programu. Dlaczego więc mielibyśmy nie uwzględniać takich ułatwień, które kompilator przygotuje sobie do dalszej pracy ?

Drugi powód to możliwości optymalizacyjne kompilatora. Dobry kompilator usunie wszystko z czego nie będzie korzystał w celu redukcji wielkości kodu, słaby zostawi całą dołączoną bibliotekę.

Trzeci powód to możliwości konfiguracyjne kompilatora. Procesor powinien inicjować to co jest wykorzystane w programie a nie to "co mu pasuje". Sam swego czasu pytałeś czy w WinAVR da się zmusić kompilator GCC aby nie omijał wektorów przerwań i umieszczał tam normalny kod programu. Może jakiś kompilator ma taką dyrektywę ?

Algorytm zadania testowego jest prosty jednak formaty danych oraz obliczenia generują wystarczająco duży kod do porównania.
Tak naprawdę chodzi o praktyczne pokazanie różnić pomiędzy językami przy realizacji tego samego algorytmu.

73 Adam
30-03-2012 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Porównanie języków programowania - SP5FCS - 30-03-2012 12:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości