Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #33
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Darek, nasze podeście do konstrukcji radia w tym i do płytek zawarte jest w tytule wątku: "HUSAREK - nowa homodyna dla każdego".
Wynika z niego naczelna idea którą kieruje się zespół projektujący HUSARKA: zbudować radio o przemyślanej, sprawdzonej konstrukcji łatwej do powielenia o powtarzalnych parametrach z zachowaniem rozsądnych kosztów oraz czasu budowy. Jednym słowem radio dla "każdego" kto chce zbudować pełnowartościowe radio do pracy na pasmach amatorskich przy bardzo różnym poziomie wiedzy i umiejętności.

Dla wielu Kolegów dużym ograniczeniem w budowie jest brak umiejętności lub warunków do wykonywania płytek drukowanych domowymi metodami. Bardziej zaawansowane obwody dwustronne są poza zasięgiem większości amatorów a jakość wykonania poza nielicznymi wyjątkami jest bardzo słaba. Z powyższych powodów dostęp do płytek fabrycznych jest konieczny aby wszyscy chętni mogli budować to radio. Dostęp do płytek fabrycznych zwiększa istotnie popularność konstrukcji oraz daje większą szansę na jej ukończenie.

73 Adam
15-08-2012 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 15-08-2012 21:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości