Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #11
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego"
Rozwijanie istniejącego projektu to dobry pomysł, szczególnie jeśli jest jakaś grupa kolegów chętnych do współpracy. Nie wspominałem o projekcie Leszka ponieważ do modyfikacji braliśmy pod uwagę tylko projekty do których są dostępne projekty druków w postaci elektronicznej (Piligrim w różnych wersjach, US5MSQ, Husar homodyna). Pod względem ilości zbudowanych urządzeń najlepsze wsparcie ma tradycyjny Piligrim (popularność, opisy, zdjęcia, wątek na forum) i zapewne byłby najlepszym kandydatem do modyfikacji (przykłady: wersja SMD Wacka SP5JPB, tradycyjna Jurka SP9IZM).

Tak naprawdę to my też nie zaczynamy od "zera". Punktem wyjścia jest moduł homodyny opracowany do Husara dlatego jest to swego rodzaju kontynuacja istniejącego projektu. Jest narysowany schemat oraz projekt druku tego modułu, kilka modułów zastało uruchomione i pracują poprawnie. Jest grupa kilku kolegów współpracujących od ponad roku nad nowymi projektami. Szkoda zmarnować tej pracy i zdobytych doświadczeń.
Od kilku miesięcy trwają intensywne testy różnych typów wzmacniaczy o niskim poziomie szumów oraz prace nad układem automatyki na m.cz. Uzyskane efekty są bardzo dobre i trzeba to wykorzystać w nowej konstrukcji. Dlatego chcemy ten etap prac zakończyć powstaniem Husarka. Na zdjęciach pierwsza wersja homodyny do Husara.

Ze względu na zmianę technologii montażu modułu oraz kilka zmian układowych jest opracowywany nowy projekt druku. Przy tej okazji istnieje możliwość dokonania innych modyfikacji zgłoszonych w ramach szerokiej dyskusji. Styl opisu i dokumentowania poszczególnych modułów będzie podobny jak na wątku Husara.

Nie wiem czy Husarek będzie konstrukcją popularną, na początek na pewno powstanie kilkanaście urządzeń ponieważ wszyscy z Grupy Husar chcą go zbudować.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

73 Adam
07-12-2011 1:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 07-12-2011 1:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 61 gości