Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 23 Głosów - 4.26 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK DSP
SQ2RPK Offline
Andrzej
*

Liczba postów: 41
Dołączył: 13-11-2016
Post: #1051
RE: HUSAREK DSP
Bardzo ładna obudowa. Wpisuję się na listę chętnych.
17-02-2018 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1052
RE: HUSAREK DSP
Zamówienia przyjmuję na PW wraz z kompletem danych. Proszę dokładnie przeczytać moje informacje.
Panowie jeszcze raz prośba, abyście przeczytali moje wcześniejsze wpisy. Edytowałem je i robiłem dopiski, aby nie robić zbędnego bałaganu, ponieważ w międzyczasie wynikają nowe wieści z firmy. Od sporej ilości kolegów nie mam jeszcze kompletu danych, a także informacji na temat wersji tylnej płyty. Byłoby fajnie, abym otrzymał od Was brakujące informacje i do jutra rana posiadał komplet wiedzy, potrzebnej do rozmów z firmą - w tej chwili najważniejsze jest określenie wielkości serii, bo to będzie rzutowało na jednostkową cenę. Liczę również na odpowiedzialność osób zamawiających, że po wypaleniu serii nie będzie rezygnacji. Zresztą tak jak pisałem - do produkcji pójdzie taka ilość jaka będzie opłacona Waszymi przelewami. Dlatego ogromna prośba o dokładne przemyślenie zamówienia, bo jak ruszy produkcja nie będzie już czasu na korekty konstrukcyjne, a tym bardziej zwrot pieniędzy. W sumie na resztę ustaleń mamy czas do końca tego tygodnia, który przed nami. Produkcja seryjna ruszy po wypaleniu i sprawdzeniu prawidłowości montażu egzemplarza prototypowego - czyli myślę, że jeśli uwinę się z kontrolą prototypu do końca tego tygodnia to będzie to koniec następnego tygodnia. Wcześnie, po sprawdzeniu prototypu zamieszczę na forum fotki oraz podam numer konta i będę czekał kilka dni na Wasze wpłaty. Potem ruszamy z produkcją.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2018 20:34 przez SP4LVC.)
17-02-2018 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #1053
RE: HUSAREK DSP
Moja koncepcja obudowy....
Wszystko okute blachą, każdy moduł ma swój boks. Disco, ze wszystkim co cyfrowo śmieci / radiówka z BPF / PA z LPF. Cała obudowa to tylko dwie identyczne blachy górna i dolna z otworami wentylacyjnymi z tyłu, w górnej miejsce na głośniki których można nie montować. (babol konstrukcyjny... w tej wersji ... , otwory na głośniki za bardzo z przodu i nie da się ich zamontować). Do tego trzy identyczne piony no i czołówka pod Disco pokrętło i minijacks. Boksy są bardzo szczelne, tam nie ma nawet 1/10 mm luzu i nie będzie farby. Teraz rozpracowuję kondensatory przepustowe, aby totalnie wszystkie moduły nawzajem się zakłócające oddzielić od siebie. Wszystkie pionowe za wyjątkiem przedniej blachy są symetryczne - więc gniazdo antenowe można sobie zrobić z lewej lub prawej. Wszystkie płytki mocowane tulejami dystansowymi identycznej wysokości. Otwory wiercimy sami wiertarką z Biedronki. Daje to możliwość montowania absolutnie dowolnego rozmiaru płytek i w zależności od humoru można zamienić płytkę potem na inna, wiercąc nowe otwory, a stare zaślepić trzeba śrubką z nakrętka aby nie było przelewania się w.cz. Pa W.CZ. przewiduje jak widać mocny, według projektu SP9HVW, tylna blach robi jednocześnie za fragment radiatora - z tyłu na pastę przykręca się ten z huty w Kętach. Obok radiatora jest miejsce na gniazdo antenowe, zasilania i płytkę antenową. Aby zrobić otwór pod UC1 trzeba dokupić wiertło do blachy stożkowe za 10 zł na portalu ... Jest ogromna masa miejsca na LPF dużej mocy - ja mam płytkę od PIASTAR chyba ze 300W wytrzymuje ... w boksie radiowym miejsce na BPF - te od Piligrima, lub dedykowane pod Husarka kolegi ROH 10 pasmowe. Radiowa na dole - doskonały dostęp do wpinania wtyczek. Z przodu boks na Disco - te majtki blaszane nie będą potrzebne, jeśli będzie ta płyta oddzielająca Disco od radiówki. Z boku na czołówce miejsce na gniazda minijack - tu znów dowolność - ja akurat miałem do druku pionowe bardzo mocne z wielkimi stykami w środku ... gniotsa nie łamiotsa - jedyne z których jestem zadowolony, ale można dać inne modyfikując tę płytkę pod gniazda - w poprzedniej wersji były gniazda leżące - ale to wymaga jeszcze jednej płyteczki pośredniczącej - każdy robi jak lubi. Blachy maja jak widać łapki z otworkami ... to ma dwa zadania - pozwala blachę zamocować minimalna ilością śrubek - bo te łapki opierają się o blachy górą i dolną bardzo wzmacniając konstrukcję , ale celem głównym tych łapek są dedykowane płytki, które można zaprojektować na wymiar tych łapek i pozbyć się tulejek dystansowych. Enkoder classic na hallotronach a Austrii.
Nie zbieram kasy, robię prototyp, poprzedni się nie sprawdził - szumy własne do 3S, a ilość zbieranych zakłóceń w tor m.cz przerażająca - oczywiście to wynik złej koncepcji obudowy, złego rozmieszczenia płytek i złego prowadzenia przewodów. Radyjko ma potencjał .... ale trzeba spokojnie popracować ... Będę co kilka dni zdawał relację. Teraz te przepusty ... muszą mi pomysły wpaść do głowy - przydały by się jakieś propozycje - tam musi być coś takiego, co nie puszcza zakłóceń, ale jednocześnie jest rozbieralne...

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 8:22 przez SQ9RFC.)
19-02-2018 8:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9AWP Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 96
Dołączył: 22-10-2015
Post: #1054
RE: HUSAREK DSP
(17-02-2018 21:36)SP4LVC napisał(a):  Panowie jeszcze raz prośba, abyście przeczytali moje wcześniejsze wpisy. Edytowałem je i robiłem dopiski, aby nie robić zbędnego bałaganu, ponieważ w międzyczasie wynikają nowe wieści z firmy. Od sporej ilości kolegów nie mam jeszcze kompletu danych, a także informacji na temat wersji tylnej płyty.
Mam pytanie, bo w końcu nie wiem jaka jest decyzja, czy jeśli mam płytki wykonane w DW_Radio (wszystkie oprócz PA) to czy konstrukcja obudowy jest dostosowana do nich? Jeżeli nie to jaki zakres niezbędnych zmian jest potrzebny (muszę ocenić czy jestem w stanie to zrobić posiadanymi narzędziami, bo nie każdy ma miejsce, narzędzia i umiejętności ku temu).
Czy w ostatecznej koncepcji będą potrzebne jakieś samodzielne prace do wykonania w pomalowanych obudowach? tzn wiercenia i obróbka otworów pod przełączniki, złącza itp?
Czy autor poda pod jakie konkretne typy złącz i przełączników zaprojektował otwory na płytach z przodu i tyłu?
Co do płyty tylnej ja optowałbym za płytą bez otworu (ale nie mam doświadczenia w tym względzie więc się dostosuję do racjonalnych argumentów).

73 Wojtek
19-02-2018 8:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1055
RE: HUSAREK DSP
Wojtku nie mam płytek z DW_Radio i nie mam dostępu do ich dokumentacji, dlatego nie wiem, czy otwory mocujące tulejki i płytki do płyty nośnej będą się pokrywały z projektem DW-Radio. Pisałem o tym i liczyłem na to, że ktoś z kolegów da na ten temat wyczerpującą odpowiedź. Jak do tej pory cisza. Ja na bazie planów Piotra SP9SNC zrobiłem projekt pod wariant płytek Macieja SP7ROH, bo takie PCB dawno temu popełniłem i jak wiem sporo kolegów również. Zresztą w tej chwili nie uświadczysz w DW_Radio chociażby PCB BPF i LPF i na razie nie masz szans na ich kupienie. Więc co robić? Dalej stać w miejscu i dywagować, czy może lepiej zamknąć to już w pudełko? Ja postanowiłem zrobić to drugie. W sprawie brakujących płytek, których nie można kupić na pewno pomocy udzieli Przemek SP9KN.
Nie przewiduję konieczności samodzielnych prac ,,wykończeniowych" na powierzchniach malowanych - no chyba, że ktoś się uprze dawać jakieś totalnie inne gniazda. Sam w tej chwili nie wiem, gdzie zamocuję płytkę dodatkowego wzmacniacza m.cz. - po prostu jeszcze go nie mam zrobionego. Na pewno znajdzie się miejsce obok płytki radiowej i aby go zamocować potrzebne będzie nawiercenie 4 otworów o średnicy 3,5 mm pod tulejki dystansowe w środkowej płycie nośnej. To chyba nie jest problem. Może niektórzy koledzy zrezygnują z jego wykonania, pozostając przy koncepcji sterowania głośnika z modułu Disco, a potencjometr wykorzystają do płynnej regulacji mocy. Tego nie wiem. Środek radia każdy urządzi po swojemu. Zacząłem robić projekt pod swoje potrzeby, a przy okazji w prywatnych rozmowach wyszła możliwość i wręcz potrzeba udzielenia pomocy w postaci udostępnienia gotowej obudowy innym kolegom. Bardzo prawdopodobne, że koncepcja obudowy nie jest doskonała w każdym calu i mam tego świadomość, ale na pewno jest to lepsze niż trzymanie uruchomionych płytek na kartonie i ciągła obawa, aby coś się nie zwarło przy kolejnym odpalania radia.
Jeśli chodzi o typy złącz to myślę, że sporo mówią zamieszczone pdf-y. Pisałem o tym, że aktualny jest plik Piotra SP9SNC z jego projektu pod nazwą ,,Normalia". Pisałem również, że ze względu na konieczność przeniesienia przetwornicy obok modułu Disco, a ico za tym idzie lekkiego powiększenia głębokości obudowy, wynikła konieczność dokupienia dodatkowych tulejek dystansowych M4 i M3 o dł. 10 mm. (długość bez zewnętrznych gwintów). Osobiście dokupiłem jeszcze czarne śruby M3 i M4 oraz plastikowe , czarne podkładki pod nie, aby nie kaleczyć łbami śrub farby. Z przodu gniazdo pod enkoder Copal, gniazdo mikrofonowe w standardowym rozmiarze, gniazdo mini jack 3,5 mm plastikowe (izolowane) słuchawkowe, potencjometr o osi 6mm i klasyczny włącznik zasilania dostępny w każdym sklepie elektrycznym za grosze. Z tyłu trzy sztuki gniazd mini jack 3,5 mm izolowanych, jedno 3,5mm nieizolowane (zewnętrzny głośnik - przy korzystaniu z dodatkowego wzmacniacza m.cz. tulejka gniazda może być na masie obudowy), gniazdo RCA (cinch), przełącznik wychylny (jeszcze nie wiem do czego, ale z biegiem czasu na pewno będzie wykorzystany), gniazdo zasilające 2,5/5,5 mm na panel, gniazdo bezpiecznika, dwa gniazda komputerowe DB9 i przykręcane gniazdo UC1. To wszystko widać lub o tym wszystkim pisałem, ale niestety koledzy nie mają czasu czytać postów - ja za to muszę po 7 razy tłumaczyć to samo. Proponuję trzymać kciuki i czekać na obudowy - reszta będzie PRZYJEMNOŚCIĄ! Ponawiam prośbę o wysyłanie na PW kompletnych informacji z danymi i wariancie tylnej płyty.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 10:39 przez SP4LVC.)
19-02-2018 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9AWP Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 96
Dołączył: 22-10-2015
Post: #1056
RE: HUSAREK DSP
(19-02-2018 10:15)SP4LVC napisał(a):  Wojtku nie mam płytek z DW_Radio i nie mam dostępu do ich dokumentacji, dlatego nie wiem, czy otwory mocujące tulejki i płytki do płyty nośnej będą się pokrywały z projektem DW-Radio. Pisałem o tym i liczyłem na to, że ktoś z kolegów da na ten temat wyczerpującą odpowiedź. Jak do tej pory cisza.
Co do tych płytek z DW radio to od razu po twoim pytaniu wysłałem odpowiedź i wymiary oraz linki do zdjęć z aukcji na których kupiłem te płytki zobacz http://sp-hm.pl/thread-2745-post-36968.html#pid36968

Co do reszty, dzięki za odpowiedź.

73 Wojtek
19-02-2018 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1057
RE: HUSAREK DSP
Wojtku Twoja płytka RF pasuje do otworów montażowych w moim projekcie, a jeżeli chodzi o BPF i LPF to masz chyba pierwszy wariant PCB w opcji 4 pasmowej. Obudowa jest przystosowana do filtrów w pełnej obsadzie pasm. Pozostaje nawiercenie otworów mocujących w innych miejscach lub poszukanie ,,pełnych" wersji płytek. To, że wersja 4 pasmowa różni się wymiarami od wersji ,,pełnej" oczywiście wiedziałem. Apelując do kolegów o podanie wymiarów miałem właśnie na myśli LPF (jeżeli takie były) i BPF produkcji DW_Radio. Nie ma reakcji, więc prace idą dalej swoim trybem.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 11:44 przez SP4LVC.)
19-02-2018 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9AWP Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 96
Dołączył: 22-10-2015
Post: #1058
RE: HUSAREK DSP
dzięki, hmm jakoś nie umiałem znaleźć innej wersji tych płytek, muszę przeczytać jeszcze raz cały temat, myślałem ze w pierwszych postach (nr 9) są aktualne warianty pcb http://sp-hm.pl/thread-2745-post-30041.html#pid30041

73 Wojtek
19-02-2018 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1059
RE: HUSAREK DSP
Wojtek zerknij na post #202.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 12:12 przez SP4LVC.)
19-02-2018 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9AWP Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 96
Dołączył: 22-10-2015
Post: #1060
RE: HUSAREK DSP
Tak juz jestem na stronie 40 i wszystko po kolei sobie zachowuje na dysku, mam już pliki ale czytam do końca dalej Wink bo później (po 202) okazuje się ze są zaktualizowane z poprawkami pliki.

73 Wojtek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2018 13:36 przez SP9AWP.)
19-02-2018 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości