HomeMade
Chatgpt jako pomoc przy programowaniu - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Technika programowania mikroprocesorów (/forum-85.html)
+--- Wątek: Chatgpt jako pomoc przy programowaniu (/thread-4407.html)Chatgpt jako pomoc przy programowaniu - SQ2KRR - 25-04-2023 17:41

Próbowaliście może skorzystać z takiego narzędzia jak Chatgpt? Odkryłem to kilka dni temu i jestem zachwycony. Jest to sztuczna inteligencja działająca w przeglądarce, która odpowiada na pytania i pisze programy w różnych językach, np do Arduino zgodnie z postawionymi założeniami.
Ma trochę wad, bo potrafi gadać głupoty i myli się przy pisaniu programów, jednak jak trochę poświęci się czasu na zgłaszanie poprawek to efekty są zadowalające.
Z praktycznych rzeczy udało się przy pomocy Chatgpt stworzyć program do Arduino Nano i OLED 0.96" I2C 128x64 SSD1306 który działa jako mini oscyloskop z odczytem napięcia wejściowego. Wykorzystuje biblioteki Adafruit_GFX oraz Adafruit_SSD1303.


RE: Chatgpt jako pomoc przy programowaniu - SQ2KRR - 17-05-2023 19:35

Ciekawą rzeczą jest to że ChatGTP może dodać komentarze do programu. Bardzo ułatwia to zrozumienie co się dzieje w istotnych punktach programu. Może uzupełniać o polskie komentarze programy pisane przez innych. Poniżej jeszcze raz kod oscyloskopu Arduino z komentarzami w każdej linii.
[attachment=18219]