HomeMade
Usuwanie zbędnych dziur w obudowie - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Warsztat Radioamatora (/forum-40.html)
+--- Wątek: Usuwanie zbędnych dziur w obudowie (/thread-266.html)Usuwanie zbędnych dziur w obudowie - SQ8LUY - 11-01-2010 13:38

Cześć!

Przygotowując obudowę do Jumy nie poświęciłem stosownego czasu na rozplanowanie dziur pod przełączniki. Dopiero po wierceniu okazało się, że dziury są w nieodpowiednim miejscu.

Dwie nadprogramowe dziury zakleiłem Poxipolem.
Od wewnętrznej strony, w okolicach dziury oczyściłem mechanicznie blachę aby klej lepiej przylegał. Całość wyczyściłem izopronanolem.
Od zewnętrznej strony wyrównałem brzegi dziury aby nie wystawała nad powierzchnię obudowy i zakleiłem czystym i nierozciągniętym kawałkiem taśmy izolacyjnej.

W ten sposób powstało "naczynko", w które wlewamy klej.

[attachment=536]

[attachment=537]

Trzyma naprawdę mocno! Pomimo prób nie udało mi się wypchnąc.
Teraz wystarczy zakleić to opisem przedniego panelu i nie będzie śladu Smile

Pozdrawiam
m.


RE: Usuwanie zbędnych dziur w obudowie - SQ5OBR - 12-01-2010 20:39

Fajnie,
stosuję podobną metodę tyle, że do zaklejania używam past takich jakie stosowane są w zakładach blacharskich ( w każdym razie tak sądzę ) Pasta dwuskładnikowa, nakładać trzeba w paru warstwach w zależności od wielkości uzupełnienia. Za to idealna do obróbki mechanicznej bo twardnieje co prawda na kamień ale świetnie się kształtuje pod papierami ściernymi. Na zdjęciu fragment tłumika w obudowie kupionej na allegro rzecz jasna.