HomeMade
ICOM IC 7000 nie nadaje szukam guru - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Modyfikacje urządzeń fabrycznych (/forum-66.html)
+--- Wątek: ICOM IC 7000 nie nadaje szukam guru (/thread-1234.html)ICOM IC 7000 nie nadaje szukam guru - martin381 - 29-02-2012 19:29

Witam

Wiem, że to forum o modyfikacjach ale piszę może odpowie ktoś(JAKIŚ GURU) który zna ten sprzęt od strony serwisu, chętnie nawiążę kontakt aby rozwiązać problem i zacząć zabawę krótkofalarską, licencja leży w szufladzie.

Jestem posiadaczem Icom 7000 którego reanimuję. Kupiłem kiedyś na allegro jako uszkodzony, martwy. Aktualnie od dawna jest zreanimowany tak że odbiera, ale jest problem z nadawaniem. Po naciśnięciu nadawania zaświeca się czerwona dioda TX , ale na antenę nic nie wychodzi. Co ciekawe(NIENORMALNE) można w tym stanie zmieniać rodzaj modulacji jak i częstotliwość, elektronika formuje sygnał do nadawania jest zmodulowany, ale jego wartość na wejściu na końcówkę jest znikoma (parę mV). Co do odbioru to nie działa chyba zakres 443mHz nic na nim nie słyszę na pozostałych jest OK. Mam dokładne schematy serwsowe niestety nie ma na nich oscylogramów ani napięć na elementach. Może ktoś się ma jakąś koncepcję na ten problem? , dlaczego można przestrajać na nadawaniu czy to kwestia konfiguracji diod na płycie czy jakieś nastawy w ukrytym setupie, może tu jest początek problemu.