HomeMade
Płyta czołowa - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Warsztat Radioamatora (/forum-40.html)
+--- Wątek: Płyta czołowa (/thread-119.html)Płyta czołowa - SQ5STZ - 11-07-2009 13:03

Dzieńdobrywieczór Smile

'U nas na wsi' znalazłem miejsce, gdzie wykonują grawerowanie laserem. Według przekazanych informacji mogą 'skrobać' na metalu, również powlekanym, tworzywie sztucznym, skórze etc.

Tak sobie pomyślałem, że może warto rozważyć wykonanie płyt czołowych w tej technice? Tym bardziej, że budujemy sporo Piligrimów oraz TRXów w/g F6BQU.

Jest jeszcze możliwość wykonania napisów na laminatach, które mają w ofercie. Laminaty są różne, różniste włącznie z dołączoną z jednej strony taśmą samoprzylepną.

Załączyłem zdjęcia wzornika i fotkę cennika usług.

Wyraźcie swoją opinię. Może macie jakieś inne propozycje? A może u Was jest taniej?


Pozdrawiam
Robert
sp5-37-239


RE: Płyta czołowa - SQ5OBR - 16-07-2009 3:37

Mój sposób na fronty jest bardzo podobny. Otóż tworzę sobie projekt w dowolnym programie, który daje się przekonwertować na pliki wektorowe ( np. Correl Draw ) Oddaję to do firmy, która robi wizytówki na drzwi, i inne tego typu napisy. Z pracownikiem ustalam co ma być napisem a gdzie ma "przygrzać" laserem mocniej. Tak właśnie wycina mi otwory. Proszę sobie wyobrazić te możliwości !!! Dowolne kształty a szczególnie wreszcie równe otwory pod LCD !!!!. Na stronie SP3RAF, w zakładce Nowe Proteusy, na samiutkim końcu jest zdjęcie mojego radia z frontem tak właśnie wykonanym. W zasadzie do wszystkiego co zrobiłem ostatnio mam takie fronty. Może zrobić zdjęcia ? W każdym razie, wpadłem na to jak zrobiłem MCD-500 i trudno mi bylo wyobrazić sobie wycięcie zadowalającego mnie otworu pod wyświetlacz 240x180. Nie ma takiej ręki, która w aluminium zrobi to idealnie.
Dodam jeszcze, że te fronty są tanie. Np. Proteus, to wydatek rzędu 20...25PLN. Co do taśmy klejącej to ja im podziękowałem ponieważ okazało się, że dużo łatwiej jest front wypozycjonować i umocować jeśli taśmę nalepimy sobie na zasadniczą konstrukcję. A taśma to nic innego jak ta stosowana do mocowania wykładzin. Trzeba wybrać taką solidniejszą z grubszy splotem bo gwarantuje umocowanie "chropowatych" powierzchni.

73 Adam


RE: Płyta czołowa - SP2JH - 18-07-2009 5:49

Adamie jak możesz to załącz foto.Twój pomysł jest bardzo interesujący.Kiedyś dopytywałem u lokalnych wykonawców,ale nie wiedzieli jak to zrobić. Ceny które podajesz są normalne,u mnie niestety jest odwrotnie.Za skromny grawerowany opis do NWT500(foto na mojej stronie) zapłaciłem prawie 100zł!

Waldek


RE: Płyta czołowa - SQ5OBR - 18-07-2009 6:33

Oczywiście, że zrobię zdjęcia tylko czekam na powrót aparatu studyjnego do firmy. Ja za napis na MCD500 zapłaciłem 32....35 PLN. Cena u ciebie to jakiś horror. Rzuć okiem na link do firmy gddzie to robię, zakładka laser grawerujący
http://www.kubicki.com.pl/ Tutaj to robię i wycinanie nie zmienia ceny, która jest liczona od poierzchni.
73 Adam


RE: Płyta czołowa - SQ5OBR - 28-07-2009 13:02

Proszę bardzo, front Proteusa. Notabene jestem bardzo zadowolony z tego radia. Zamieszczę jutro zdjęcia z "obudowywania" Tajfuna ( pomysł również wyszedł ze strony SP3RAF[attachment=209]


RE: Płyta czołowa - SQ5OBR - 30-07-2009 10:44

Jeszcze dwa obiecane fronty. Powoli pozbywam się obaw co do grafiki na tych elementach. Okazuje się, że można na dużo sobie pozwolić a nie wpływa to cenę.


RE: Płyta czołowa - SQ4CTK - 24-01-2010 22:41

Hej .
Power suply to Twój projekt czy mozesz się podzielic schematem i ewentualnym wsadem ?
Ps to prawdopodobnie 1000post na forum Big Grin