Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Full Transceiver dla poczatkujących
SQ9KRD Offline
Roman
*

Liczba postów: 12
Dołączył: 24-08-2011
Post: #13
RE: Full Transceiver dla poczatkujących
Krzysztofie Dziekuje .
O takie wskazówki mi chodzi. Jeszcze raz dziekuje.

Tak chciałbym wykożystać własnie ten wyświetlacz.

Jeśli mogłbym prosić o te źródła w C dla AD9951,AD9851 bardzo skróciłoby mi to programowanie sterownika ( sq9krd(at)gmail com ). Większość będe robił na ATmega64 lub 128 jeszcze nie wybrałem.

Po krótkiej analizie wybiore AD9951.Co prawda raczej sam tego nie przylutuje Smile ale kilku kolegów jest w stanie mi w tym pomóc wiec oto ich poprosze.

Podsumowanie:
- DDS na AD9951
- Filtry pasmowe według SP2JJH
- Nadal chce aby układ by do wykonania przez amatora

Kolego Józefie dość długo analizowałem czytałem zastanawiałem sie dlaczego Taurus i tym podobne konstrukcje mają tak wielką popularność. Natomiast gdy mówimy o SP5WW, Pilgrimie czy innymi popularność już tak wysoka niejest. Uważam ze to przez stopień skomlikowania.
Jestem pod wielkim wrażeniem "HUSAR`a" ale tu również stopień zaawansowania jest bardzo wysoki.

Telewizor Smile ( 114x63 ) chce wykożystac bo na 2x16 LCD praktycznie nic nie widac. Uważam iż dane które są dość przydatne powinny być widoczne odrazu.

Niechce sam tworzyć od podstaw transcivera lecz zmobilizowac kilku bardziej doswiadczonych kolegów do podzielenia sie swoim doświadczeniem. I poskładania z tych wszystkich klocków jednej całości. Uwież iż znajdzie sie bardzo wielu których zachwyci możliwość stworzenia czegoś co bedzie działać nie tylko w jednym zakresie. Jeśli chciałbym porzadne radio kupiłbym cos fabrycznego. W koncu HomeMade daje nam najwiekszą radość

Jeżeli nie znajdzie sie grupa. Sam postaram sie poskładac ( w koncu to fajne edukacjyne wyzwanie ) .Ale potrzebuje wskazówek i pomysłów ( nie wychodzących poza zakres "amator" )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2011 11:54 przez SQ9KRD.)
08-09-2011 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Full Transceiver dla poczatkujących - SQ9KRD - 08-09-2011 11:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości