Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Full Transceiver dla poczatkujących
SQ9KRD Offline
Roman
*

Liczba postów: 12
Dołączył: 24-08-2011
Post: #2
RE: Full Transceiver dla poczatkujących
Dzieki za zainteresowanie
Już wyjaśniam .
Faktycznie dość długo zastanwiałem sie nad tym czy DDS jest niezbędny.
Kilkanaście lat temu powstawały wszak radia bez DDS a wielopasmowe Smile jak to sie odbywało .. niestety nieznam historii.

Nie wykluczam na 100% kożystania z dds`a lecz chciałbym aby była możliwość wykonania go przez naprawde bardzo wielkich amatorów z dziedziny elektroniki takich jak ja ( SMD odpada ze względu na komplikacje projektu ). Moje próby wykonania PCB w technologi SMD zregóły konczyły sie fiaskiem i wielkim pająkiem na koniec .

Aby Taurus miał odpowiednią częstotliwość w częsci dobiorczej konieczna jest zmiana w układzie BFO,VFO oraz L1-L3 czy można stworzyć odpowiednią dodatkową płytkę z wyizolowanymi tymi układami pod odpowiednią częstotliwości przełączaną przekaźnikami ??

W odpowiedzi na pytanie dotycząca LCD i LED

1 Docelowo układ ma działac tylko na LCD . Obecnie LED wykozystuje jako skale częstotliwości. Jeżeli są pomysły na wykożystanie tego LED`a chetnie posłucham.

Chciałbym również aby radio miało wbudowana możliwość.

- Wybór pasma
- Wybór anteny ( przełącznik antenowy )
- Predefiniowana moc ( czyli np 5w jako qrp , lub w zależności od potrzeby do 100W z płynną regulacją )
- Pamięc poprzednio zapisanej częstotliwości ( bez automatycznego przechodzenia )
- Wybór emisji ( Co prawda rozpędziłęm sie na fotce wyżej ale SSB CW na początek wystarczy )
- Pomiar SWR
- Zabezpieczenia ACL ( tu do nazwenictwa nie jestem pewnie. Chodzi mi oto aby radio samo zabezpieczało przed spaleniem końcówki gdu SWR zacznie być niebezpiecznie wysoki )
- Zegar czasu UTC lub LOKAL ( do wyboru )
- Sterownik kierunkowy anteny ( Może sie kiedyś przydać Smile )

Są to obecnie rzeczy które mi jako zupełnemu amatorowi przyszły do głowy i wydają sie przydatne.

Wszystko chciałbym zrealizowac na modułach. W zależności od potrzeb i zasobności portfela.
07-09-2011 7:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Full Transceiver dla poczatkujących - SQ9KRD - 07-09-2011 7:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości