Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #132
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Wojtek dzieła sztuki też powstają jako jednostkowe. Jest taki dowcip, że jak wpiszemy hasło w przeglądarkę i ta nie znajdzie, to znaczy że przedmiot z hasła nie istnieje. Maciek mi też się wykonanie twojej Jumy bardzo się podobało, ale tym co napisałem wyżej chce cię zdopingować do prezentowania swoich prac na forum. W naszej grupie też są różne poglądy na wykonanie obudowy. Jedni chcą odlewać czołówkę z aluminium, frezować, obrabiać chemicznie, malować. Powstanie "dzieło sztuki". Inni wraz z tu piszącym uważają inaczej, że wykonanie obudowy powinno być możliwe w piwnicy, w bloku, piłką do metalu i pilnikiem "na kolanie". Tak powstał prototyp Husara. Myślę, że powstaną obudowy w obu wersjach.
Miałem napisać o wzmacniaczu mocy projektowanym do Husara, a zacząłem od "pustego posta".
Oryginalny wzmacniacz G6ALU oddaje moc około 12 W czystego sygnału i jak sprawdził Roman SP5AQT po zastosowaniu kilku ulepszeń ta moc wzrasta do ok 25 W (czystego sygnału) przy zasilaniu 12V. Projektowany wzmacniacz będzie miał 4 stopnie i tłumik na diodach. Przy sterowaniu -10dBm (200mVpp) chcemy uzyskać moc 43-44dBm tj. 20-25 W. Pozwoli to sterować wzmacniacz bezpośrednio z wyjścia BPF. Tłumik na diodach zapewni płynną regulację napięciem mocy wyjściowej w zakresie 2-25W. Jednocześnie pozwoli realizować funkcje ALC. Jako tranzystory końcowe zastosujemy RD16, sterowane RD06, natomiast we wzmacniaczach przed i za tłumikiem zastosujemy BFG135. W najbliższym czasie zaprezentujemy schemat, który chcemy poddać ocenie użytkowników forum.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2011 21:25 przez SP4HKQ.)
12-09-2011 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP4HKQ - 12-09-2011 20:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości