Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #69
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Robert.
Każdy kto chce wykonać takie filtry, je wykona i będą miały pokrywające się charakterystyki, co do tego nie mam wątpliwości. Podstawa to NWT i miernik indukcyjności, no zapał do ich wykonania. To co pokazałem to jest trzeci komplet filtrów który wykonuję i wszystkie wychodzą podobnie, pomimo że stosowałem kwarce różnych producentów. Podobnie jest u pozostałych kolegów z grupy wykonującej HUSARa. 100 kwarców kosztuje dziś ok 55zł. Z tego wybrałem 4 komplety po 12 szt na roofing i 4 x 4szt na filtry opcjonalne. Polecam kwarce oznaczone PY . Mają małe rozrzuty i brak rezonansów pasożytniczych. Nawet kwarce dobrane z mniejsza dokładnością niż 20 Hz będą OK, podstawą jest aby wybrać 2 szt o jednakowych parametrach i obsadzić nimi te same miejsca w obu filtrach. Resztę załatwi się kondensatorami. Filtry nie mogą być rożne, co wykazał Henryk. Jak mają być rożne, to lepiej nie robić roofing filtra. W kolejnym etapie prac nad Husarem zamierzamy wykonać moduł wejściowy z pojedynczym filtrem, z dopasowaniem do mieszacza za pomocą szerokopasmowego wzmacniacza na FETach.
Co do rysunku dipleksera to jest on na częstotliwość 145 MHz.
15-03-2011 9:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP4HKQ - 15-03-2011 9:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości