Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
TG50 Offline
Józef
***

Liczba postów: 178
Dołączył: 20-11-2009
Post: #13
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Dla mnie ważniejsza od nazwy jest konstrukcja radia a ta po zapoznaniu się ze schematem blokowym wygląda bardzo ciekawie. To zapowiada się na bardzo solidną konstrukcję o dobrych parametrach, półka CDG2000, Picastar.
Więcej będzie można powiedzieć po opublikowaniu schematów, wyników pomiarów oraz testów na pasmach.

Wiem, że nasze środowisko radioamatorów jest bardzo podzielone pod względem opinii na temat różnych urządzeń i każdy ma własną koncepcję na "super radio". Może jednak da się jednak popracować wspólnie nad tym urządzeniem. Jeśli pomysłodawcy zakładają opracowanie wielu modułów to każdy może wnieść do tej konstrukcji własny pomysł i go zrealizować. W małej jedno, dwu osobowej grupie niewiele można zrobić.

Wykonanie nowoczesnego radia wymaga wielu umiejętności: schematy, płytki, procesory, układy radiowe, filtry, wzmacniacze. Trudno jest zebrać odpowiednią grupę do współpracy, o czym przekonujemy się często w oddziałach, klubach oraz na różnych forach. Ja w każdym razie będę wspierał ten projekt na ile potrafię. Mam nadzieję, że po testach będzie możliwość wykonania płytek fabrycznych i rozpoczęcia budowy.
vy 73 Józef
14-02-2011 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - TG50 - 14-02-2011 19:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości