Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #198
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Mr. Zdzislaw.... ależ nikt Ciebie nie atakuje - więc po co te nerwy ???

Jak sam zauważasz zmiana sposobu pomiaru wpływa na pomiar. Więc warto na etapie prezentacji "raportu" tez to wyjaśnić. Polecam tłumik mocy 20 dB :-) ja ma w oscyloskopie wejście 50 omowe więc po zapięciu takowego mogę robić pomiar wprost....

To forum przeglądają zarówno "wyjadacze" oraz "zieloni" - otóż przydało by się w poście ze zdjęciami spisać jakieś wnioski. Przykładowo że to sa pomiary wstepne i jak na pierwsze włączenia PA są zadowalające itd itd.... to wszystko co teraz opisałeś !!!

NIkt nie jest Kaszpirowskim i nie czyta ci w głowie co sobie myślałeś pisząc posta...

Jeśli Ci przeszkadza ta że wyrażam swoje uwagi i porady - OK mogę się "wyłączyć" i nie starać się dzielić jakąś tam wiedzą...

Pamiętaj że ty umiesz używać oscyloskop - ale nie każdy potrafi używać tego poważnego narzędzia. Trzeba tak prezentować wyniki by dla młodych stanowiły naukę - a dla "czepialskich" nie dawały pretekstów do czepiania się.

Pozdrawiam i przymykam się.... no chyba że pozwolisz mi się "odzywać" :-)

Wink
:-)
Bardzo przydatne jest tez zdjęcie poglądowe całego układu pomiarowego... pozwala to zarówno wychwycić jakieś błędy pomiarowe, lub rozpoznać przyjęte uproszczenia a uczącym się daje duża wiedzę przez "podglądanie" ...

tymczasem QRT :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2012 22:31 przez SP3SWJ.)
26-02-2012 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP3SWJ - 26-02-2012 22:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości