Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Harcerski radiotelefon Szpak
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #11
RE: Harcerski radiotelefon Szpak
(27-01-2011 12:20)frycz napisał(a):  To radyjko już mi chodziło po głowie, i fajnie że je przypomniałeś. Mam nawet do niego kwarc, podstawkę i lampkę 3S4T.

Jakiś czas temu zgromadziłem elementy do odbiornika reakcyjnego na lampach bateryjnych, opisanego w MT gdzieś w latach pięćdziesiątych. DO tej pory nie mogę się za niego zabrać. Dzięki temu mam pod ręką 3S4T oraz podstawkę z ekranem (mam trzy sztuki - o jedną więcej niż potrzeba do reakcyjniaka). Tak więc gdyby się uprzeć mógłbym sobie coś takiego sklecić. Wink
BTW gdzie można zdobyć te fajne kwarce nadawcze z końcówkami w postaci wtyczek bananowych? Wink

Cytat:Kombinowałem żeby zrobić takie dwie w pudełkach po zapasowych lampach od radiostacji, z długaśnymi antenami od Echo4 i wbudowanymi kluczami... Ale kolega krótkofalowiec wyjechał ze wsi i zabawa straciła sens...

Jakiego zasięgu można by się spodziewać po tym radiu w takim wydaniu? Jak rozumiem łączność byłaby typowo lokalna i w okolicy zamieszkiwanej przez niewielką grupkę krótkofalowców nadawanie AM nie powinno nikomu przeszkadzać?
28-01-2011 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Harcerski radiotelefon Szpak - SQ9RZI - 24-01-2011, 20:34
RE: Harcerski radiotelefon Szpak - SQ9RZI - 28-01-2011 22:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości