Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przewinięcie anteny ferrytowej ze śrenich na długie
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #10
RE: Przewinięcie anteny ferrytowej ze śrenich na długie
(16-09-2010 22:07)SP5SAi napisał(a):  Gdzie doszliśmy, nie ma już żadnego nadajnika zapasowego?

Nadawania z Raszyna na częstotliwości 198 kHz zaprzestano rok temu. Wcześniej, w przypadku konieczności wyłączenia nadajnika w Solcu Kujawskim właśnie ta stacja podejmowała pracę na częstotliwości 225 kHz. AFAIK urządzenia co prawda nie zostały zdemontowane i istnieje możliwość ich ponownego uruchomienia. Polskie Radio zapewne stwierdziło, iż koszt ponownego rozkręcania aparatury w Raszynie jest za wysoki, gdy po niecałych dwóch tygodniach sytuacja wróci do normy. Uznano zapewne, że do tej pory wystarczą lokalne nadajniki UKF, retransmitujące PR1.


Cytat:Swoją drogą to właśnie opracowałem ćwiczenie dla uczniów ze szkół z Mazowsza, mają budować radio na PR1, jedyny silny program na długich falach. To by mi nieźle pokrzyżowało plany, jeśli zaczną znowu konserwować, a dzieciaki przyjadą na ćwiczenie.

A kiedy mają się odbywać te ćwiczenia? Jeśli po 26 września, to (mam nadzieję) już nie powinno być problemów.

Cytat:Dzięki za informacje, przygotuję się na taką ewentualność. To co ? może jakaś antena ramowa i TX lokalnie załatwi sprawę w czterech salach ćwiczeń ?

A jaki rodzaj odbiornika mieli budować uczniowie. To był jakiś konkretny projekt? Zawsze można nieco zmienić założenia i pokazać im np. prosty odbiornik superreakcyjny do odbioru stacji UKF, tudzież jakąś homodynę na pasma amatorskie. Wink
18-09-2010 9:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przewinięcie anteny ferrytowej ze śrenich na długie - SQ9RZI - 18-09-2010 9:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości