Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini transceiver PSK NIKI 80
SQ3REI Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 60
Dołączył: 29-06-2010
Post: #23
RE: Mini transceiver PSK NIKI 80
Układ VOX'a zmodyfikowałem zgodnie z zaleceniami Krzysztofa SQ9RIH (dzięki !), bo w oryginalnej wersji TRX przechodził już na nadawanie, jak tylko włączyłem zasilanie. A i tak z ustawieniem miałem problem: kiedy próbuję nadawać, to przekaźnik najpierw kilka razy "szyje" nim przejdzie w stan nadawania.
Polecam też pomysł Krzysztofa z zabezpieczeniem układu NE612 diodą Zenera - zanim ją wlutowałem, zdążyłem "uwalić" jeden scalak.
TRX podłączyłem do komputera przy pomocy wtyczek typu mini-jack 3,5mm MONO - czy takie mogą być, bo gniazda w komputerze są dla wtyczek STEREO.
Na sztucznym obciążeniu wszystko niby wygląda dobrze, ale gdy podłączyłem się do anteny, to sygnał na tzw. wodospadzie (używam programu DM780) cały czas faluje, wiec chyba coś jest nie tak.
Do tej pory próbowałem budować TRX-y SSB i kiedy chciałem sprawdzić blok nadawczy, to na wejście mikrofonowe podawałem sygnał sinus 1kHz z generatora i mogłem na oscyloskopie obserwować jego wygląd na poszczególnych stopniach i WY antenowym. Jaki sygnał podać na WE mieszacza w tym przypadku ? Prostokątny ? Jak sprawdzić jakość swojego sygnału w przypadku PSK ?
01-12-2015 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mini transceiver PSK NIKI 80 - SP7NJR - 14-09-2010, 20:12
RE: Mini transceiver PSK NIKI 80 - SQ3REI - 01-12-2015 21:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości