Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #37
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Założyłem stabilizator pod płytką. Jak już będę robił je "na czysto" to starannie dobiorę elementy generatora pod kątem stabilności sygnału. To kwestia dopracowania. Teraz założyłem kondensatory "czekoladki". Jedni piszą że są świetne inni że nie. Wygrzejemy zobaczymy....

Co do kwarcu to może być to opcjonalny i dość przydatny dodatek. Myślę o gniazdku pod kwarce, z mikro wyłącznikiem, tak zrobionym żeby po włożeniu kwarcu zadziałał kwarc jako VXO a po wyjęciu mamy VFO... Jest to jakiś pomysł...

Pozdrówka!
No więc radio zmontowane i podłączone...

Wzmacniacz m.cz. bajka. Dobrze że założyłem radiatory bo by się sfajczyły. Dzięki za wskazówkę. Okazało się że tylko wystarczy dobrać pkt. pracy T4. Zaieniłem 1,2 KOhm na 2,2 i już jest spoko.

Oscylator oscyluje, ale chyba sieje harmonicznymi bo częstościomierz głupieje.

Podmieniłem oscylator na fabryczny generator i podłączyłem sygnał do 1nF (wprost do mieszacza) i nic....
Sprawdzę mieszacz, sprawdzę też przekaźnik...

Nie działa nadajnik. Tak jakby z T7 nie wychodził sygnał, ale do bazy T8 podłączyłem generator i też nic... Wskaźnik nawet nie drgnie. Zamienię stronami cewki Tr3.choć tam nic nie piszą o tym.

No i jest jeszcze wyjściowa cewka L3 i jest napisane: odczep na 9 zw. od zimnego końca cewki. "Zimny" to ten od zasilania a gorący to ten od anteny?
Czy dobrze myślę?

Pozdr!


Załączone pliki Miniatury
İmage

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2010 9:56 przez SP5RF.)
10-10-2010 19:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP5RF - 10-10-2010 19:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości