Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
MARIUSZ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 41
Dołączył: 18-07-2010
Post: #280
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Szanowni Koledzy !

Opracowałem dokumentację (schemat) do układu VFO dla SP5QU. Układ został poddany testom w warunkach laboratoryjnych „na stole” , a więc bez współpracy z pozostałymi blokami funkcjonalnymi. Obciążeniem wyjść układu były jedynie przyrządy pomiarowe. Efekty pracy widać na fotografiach – zarówno tych obecnych , jak i tych z postu nr. #269 Podłączenie cyfrowej skali częstotliwości jest możliwe za pośrednictwem dodatkowego stopnia – separatora tranzystorowego – którego nie ma na schemacie. Separator będzie kolejnym blokiem funkcjonalnym. Na razie nie zamieszczam jego schematu. Na fotografiach widać także pomiary cewki oscylatora. Na schemacie jest opis cewki L201 nawiniętej na rdzeniu T50-2 („czerwony” AMIDON). Tak jak poprzednio , proponuję dwa tygodnie na dyskusję nad układem VFO. Po tym czasie mam nadzieję przejść do realizacji następnego bloku funkcjonalnego – końcówki mocy.

Pozdrawiam
73!
Mariusz


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

.pdf  SP5QU Come Back Generator VFO.pdf (Rozmiar: 22.87 KB / Pobrań: 709)
25-10-2014 9:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - MARIUSZ - 25-10-2014 9:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości