Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #229
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Jerzy, MAc, popełniłem wczoraj w nocy (kto by zasnął przy 28*C w mieszkaniu...) filtr LPF na dławikach z Piekarza, na płytce stykowej, hi.. Dławiki mają spore rezystancje (wychodzi około 1 ohm/1 mH) więc filtry niestety nie są doskonałe. Wyjście z mojego odbiornika ma około 100omów, słuchawki w szeregu też około tego, więc zrobiłem fitr o przyblizonej impedancji, niestety z powodu rezystacji w.w. dławików, ma straty na poziomie 5-6dB w paśmie przenoszenia. Cóż, uparłem się. Albo trzeba robić filtry na dość spore impedancje, albo nawinąć dławiki samemu, albo mieć dobre dojście do lepszych dławików. Dwa dławiki w konfiguracji pi-filtra. Cwe 3uF, dławik 22m, Cśrodk=4uF, dławik 22m, Cwy 3uF. Pasmo do ok. 1kHz, pik na 800Hz, 6dB tłumienia w paśmie przenoszenia :/
Oczywiście, im wyższa częstotliwość odcięcia filtru ma być, tym lepsza dobroć dla częstotliwości odcięcia. Do CW moim zdaniem te dławiki są dyskusyjne, do SSB pewnie już będą dobre, nie liczyłem dokładnie.

MAc, te płytkę "wysepkową" kupiłeś gdzieś, wyciąłeś, czy wytrawiłeś?

Pozdrawiam
05-08-2013 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SQ5KVS - 05-08-2013 14:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości