Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #195
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Dziś znów zrobiłem kilka QSO na tym TRXe - koledzy pozytywnie oceniali sygnał - podczas łączności zmieniałem urządzenia i powiem że spokojnie da się pracować. VFO na kondensatorze jest stabilne. Wywaliłem cały układ tego dziwacznego RITa i wstawiłem mikro-przekaźnik który równolegle z kondensatorem strojącym włącza niewielką pojemność. Daje to stabilny i powtarzalny offset. Pomimo ogromnej i precyzyjnej przekładni istnieje problem dostrojenia się do korespondenta - dziś koledzy mają bardzo wąskie filtry CW i dosłownie dotknięcie gałki powoduje często zerwanie łączności. Oczywiście wstrajanie się wymaga pewnej wprawy, bo to urządzenie dwuwstęgowe i trzeba z właściwej strony podejść :-) ale zabawa przednia ... moc trochę mała, przy dobrej propagacji i antenie cała Europa w zasięgu. Jutro dołożę BPF i zobaczymy czy stacje broadcastingowe znikną ze słuchawek - jest z nimi problem, szczególnie czesnym wieczorem. Frycz te kondensatory na fotce ładne, ale bez 1:10 nie pójdą. Zrobiłem VCO na varicapie i 10 obr. pot. przestrajałem 80kHz od min do max. I nawet wtedy nie ma dość precyzji - chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do magnetycznej syntezy.
MAc jutro przed północą skedzik na 2 x SQ5QU ? Będą kibice?

73 JERZY SQ9RFC
31-07-2013 0:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SQ9RFC - 31-07-2013 0:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości