Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #131
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Drodzy Koledzy!

Dosłownie przed chwilą rozmawiałem z Panem Dawidem Wentą z firmy DW Elektronic, i mamy wspaniała deklarację. Otóż od szefa firmy dostaniemy 10 zestawów do uruchomienia tego transceivera! Dziesięć. A w zestawie będzie:
1). Wszystkie półprzewodniki
2). BUYP52 lub zamiast niego "śrubka"
3). Profesjonalny mieszacz pierścieniowy
4). Ceramiczny karkas/y do cewek
5). Kondensator zmienny strojeniowy
6). Przekaźniki MT6 lub takie nowoczesne.
7). Być może rdzenie Amidony

To wspaniały prezent i musimy go wykorzystać godnie! Pod koniec tygodnia przywiozę taki zestaw lub wszystkie, zrobię fotki i zwymiaruję PIN-y. Proszę o listę chętnych - Roześlę te zestawy zainteresowanym.

Myślę że w takiej sytuacji trzeba zamówić 10 płytek, albo poprosić któregoś z Kolegów o ich zrobienie po kosztach. Możemy się zrzucić po 20 PLN. ?

Myślę że w takiej sytuacji aż prosi się płytkę trochę ulepszyć. I nie chodzi tu o radykalne przerobienie na SMD bo elementy przewlekane mają swój urok, ale na pewno trzeba zrobić płytkę dwustronną (wierzch jako ekran) i zoptymalizować ścieżki pod nowy przekaźnik, pod mieszacz, kondensator zmienny, tranzystor mocy czy Amidony.

Niemniej żeby nie robić 10 prototypów równolegle być może powinniśmy najpierw "na brudno" zrobić jeden - dwa naprawdę działające radia bez wad, dopracować detale i dopiero wtedy zrobić 10 płytek. Nie mam zdania i liczę na Kolegów.

Ja zajmuję się logistyką, telefon do mnie 513481103. Przywiozę i popakuję zestawy części z DW. Zrobię foto, zwymiaruję i będę rozsyłał wszystkim chętnym.

Jeszcze raz serdeczne dzięki dla DW Elektronic.
Tak nawiasem mówiąc, to jest właśnie dobrze rozumiana społeczna rola biznesu, gdy Przedsiębiorca wspiera takie nawet małe projekty w imię politechnizacji.

F.

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2013 16:36 przez SP5RF.)
01-07-2013 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP5RF - 01-07-2013 16:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości