Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka LNB dla QO-100
SP6GAS Offline
Marek
*

Liczba postów: 21
Dołączył: 09-08-2012
Post: #19
RE: Przeróbka LNB dla QO-100
Piotrze, dziękuję za szerszą wypowiedź. I wszystkim innym kolegom oczywiście też bardzo dziękuję z wszelkie informacje. Pokazują one bowiem, że warto było ten temat poruszyć. No i dla mnie oczywiście jest ważne, że z Waszych sugestii i Waszej wiedzy wyciągnąłem wnioski.
Ja do pracy z QO-100 wykorzystuję program SDR Console i wciąż jestem pełen uznania i wdzięczności dla jego autora, bo program jest świetny. I aż tak bardzo tematem stabilizacji LNB bym się nie przejmował, gdyby nie fakt, że w ostatnim czasie jakiś „wesołek” zakłócał pracę beacon’u, który pozwalał na korekcję częstotliwości strony odbiorczej. Chciałem się od tej opcji programu jakby uniezależnić poprzez stabilizację LNB dobrym zewnętrznym generatorem. Wprawdzie ten, którego użyłem gwarantuje (tak twierdzi producent) dokładność 0,1ppm, ale jak Rafał wspomniał, to właśnie ten generator jest źródłem moich problemów. Więc odłożę go na bok. Ale tak jak już Piotrze wspomniałem, korzystając z dodatkowego SDR’a oraz SDR Consoli, ma w moim wypadku sens użycie jakiegoś miniaturowego TCXO i wepchnięcie go do obudowy LNB. Nie wiem czy czegoś nie przegapiłem, ale nie pamiętam, aby ci, którzy takie rozwiązanie zastosowali, wspominali o tym, że mieli jakieś straty w jakości odbieranego sygnału. Więc chyba tak jest, że te malutkie TCXO mają lepsze parametry niż ten mój bardziej rozbudowany generator. Gdy znowu będę miał trochę więcej czasu, to będę się mógł o tym przekonać.
08-02-2021 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Przeróbka LNB dla QO-100 - SP6GAS - 23-01-2021, 18:56
RE: Przeróbka LNB dla QO-100 - SP6GAS - 08-02-2021 13:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości