Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SP9VQ Offline
Radek
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 27-10-2020
Post: #53
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Wysepki przyklejam najzwyklejszym budapremem. Lutować nie lutowałem, sprawdza sie przyklejanie. Może nie przykleja natychmiast, ale ma to plusy - zawsze mogę dokonać korekty ustawienia pola lutowniczego.
Wzmacniacz wg schematu Piotra SP9LVZ (schemat post #28) zbudowany. Działa bez problemu. Jednak mam pytanie co do napięcia na kolektorze tranzystora T1. Przy zasilaniu 12V napięcie na kolektorze T1 powinno mieć wartość 4V - jakie powinno mieć przy zasilaniu 9V?

Wydedukowałem tak: 12V - 4V = 8V dla zasilania 12V. Przy zasilaniu 9V teoretycznie powinno być 1 V na kolektorze T1 - nie wiem czy to dobry kierunek myślenia.

Na zdjęciach tym razem widać jeszcze "na pająku" rezystor R3, a właściwie dobieranie jego wartości do ustalenia napięcia na kolektorze T1 tylko właśnie jakie powinno być przy 9V zasilania.

İmage İmage İmage İmage İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2021 19:04 przez SP9VQ.)
05-01-2021 8:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SP9VQ - 05-01-2021 8:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości