Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SP9VQ Offline
Radek
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 27-10-2020
Post: #24
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Cytat:Aby zamienić niskoomowe słuchawki komputerowe na wysokoomowe wystarczy dodać transformator.

Też tak pomyślałem.

Cytat:Trzeba posiadać taki transformatorek m.cz. 2000-4000 omów na 50 omów, nie wiem czy są łatwo dostępne? Chyba nie transformator głośnikowy od wzmacniacza lampowego.... :-)
Według mnie prościej jest zrobić drugi wzmacniacz na słuchawki nisko owowe.

Zastanawiam się czy taki transformator z odbiornika Irys (lampowy) nadałby się do tego zadania choćby w celach eksperymentalnych Wink Tylko, że ten transformator to typowy głośnikowy więc nie pod zakładane 50 ohm.

Cytat:Jest dużo dostępnych w internecie schematów tranzystorowych wzmacniaczy słuchawkowych do słuchawek nisko omowych (jak to się obecnie mówi komputerowych) do odbiorników DC, ale jak chcesz to mogę coś tu zamieścić gotowego do wykonania.

Piotr byłbym zobowiązany za schemat sprawdzonej konstrukcji wzmacniacza m.cz. Przeglądałem co oferuje Internet i przyznam są fajne rozwiązania na układach scalonych, jednak koncepcja tranzystorowa jakoś tak mnie bardziej kręci mimo świadomości, że może być trudniej i będzie trzeba przyswoić sporo wiedzy (ja tak bardziej cyfrówka jestem) Poza tym w razie moich problemów będziesz mógł linijką dać mi "po lapach" pytając, a czy sprawdziłeś to i to? Wink

Pasuje mi nawet opcja posiadania dwóch różnych wzmacniaczy m.cz. Mając oryginalną konstrukcję oraz drugi zupełnie inny można by je przy okazji porównać w pracy, dlatego jeśli to nie problem Piotrze, tranzystorowy.
21-12-2020 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SP9VQ - 21-12-2020 14:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości