Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transciver lampowy SP3EQE
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #2
RE: Transciver lampowy SP3EQE
Na schemacie są jeszcze drobne błędy natury graficznej, czyli tu i ówdzie brakuje kropek. Dwie, które rzuciły mi sie na oczy zaznaczyłem.
Musisz dokładnie przeanalizować obwody zasilania, bo np. wzmacniacz m.cz. prawa trioda nie ma zasilania anody. O ile detektor iloczynowy może coś z siebie wydać będąc zasilanym impulsami z BFO, to trioda m.cz. już tego nie potrafi. Rzuć jeszcze raz okiem jak to było na tym odręcznym rysunku i narysuj na nowo prawidłowo ten fragment schematu pamiętając, że w rysunku odręcznym też może być błąd, np. brak kondensatora separującego.
İmage

Można by się jeszcze zastanowić, czy nie warto objąć systemem ARW pierwszego stopnia p.cz. Powinni się tu wypowiedzieć bardziej doświadczeni lampowcy. Wtedy pierwsza pentoda p.cz. też musiała by być selektodą.
Filtr kwarcowy obciążony rezystorem 100K będzie dość dobrze pracował, ale nie koniecznie z równomierną charakterystyką przenoszenia. Rezystor powinien dopasowywać filtr. Dla PP9 może on mieć 510 omów. Nie wiem czy nie lepiej w tym miejscu dać rezonansowy obwód dopasowujący, będzie lepsza czułość odbiornika. W tym przypadku trzeba również kondycjonować tor nadajnika, bo ta część jest wspólna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2020 10:53 przez SP2JQR.)
30-05-2020 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transciver lampowy SP3EQE - SP8GSC - 29-05-2020, 23:11
RE: Transciver lampowy SP3EQE - SP2JQR - 30-05-2020 10:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości