Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacze wojskowe na D1005UK F>7MHz
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #10
RE: Wzmacniacze wojskowe na D1005UK F>7MHz
sp5U......tranzystory mogą odlecieć w każdej chwili.Takie eksperymenty zaczynamy od zasilacza z bezpiecznikiem elektronicznym (mosfet na wyjściu) lub ograniczenie prądowe regulowane i obowiązkowo sztuczne obciążenie. Bez filtrów takie zabawy robiłem ze skrzynką antenową sp6SYV.....zestrajamy na mniejszej mocy z sztucznym obciążeniem a potem moc zwiększając.Duży prąd może świadczyć o wzbudzaniu się wzmacniacza na częstotliwości ponad / akustycznej (w moim wypadku ok 0.7/1 Mhz.
Z moich eksperymentów (wzmacniacz na KT931 moc doprowadzona prądu stałego 250/300W) uzwojenie /1zw powinno mieć ok 10 uH dla 3.5 MHZ. Zacznij od dołożenia uzwojeńia do transformatora wcz i sprawdź dławik podający zasilanie na końcówkę. transformator wejściowy wcz też pewnie do poprawienia. Przy 300 W ( u mnie)
następowało nasycenie rdzenia transformatora zostało na 250 W. Zasilacz na L200 wszystkie zabezpieczenia i mimo wielu "prób " tranzystorów do dzisiaj nie spaliłem. ZASILACZ najważniejszy element do bezpiecznych eksperymentów i późniejszej pracy wzmacniacza.
Musisz przepatrzyć sam wzmacniacz dławiki,rdzenie dołożyć sumator mocy (może ma??) dwójnik szeregowy RC dla
ograniczenia częstotliwości ponad /akustycznych -między bazą a kolektorem itd. pokaż schemat tego wynalazku.
73!
Można kupić rdzenie < s q 5 i z x @ i q . p l >

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2019 15:04 przez SP5CII.)
26-05-2019 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacze wojskowe na D1005UK F>7MHz - SP5CII - 26-05-2019 15:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości