Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
SQ6ILB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 179
Dołączył: 19-01-2019
Post: #153
Shocked RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
Niestety, ale napiszę kilka niemiłych słów.

Ilość "Strażników Texasu" na satelicie jest porażająca, biorąc po uwagę ilość stacji czynnych. Myślałem, że jeżeli już ktoś ma jakiś nadajnik na takie pasmo to nie będzie to urządzenie zbudowane z jednego tranzystora pobudzanego przypadkowym kwarcem na nieznanej częstotliwości z powielania nie wiadomo jakiego. Stałość częstotliwości niektórych odbiorników jest tak dobra, że powinna być do powielania przez cały świat krótkofalarski. Niestety pytanie QRZ? zostaje bez odpowiedzi, gdyż w tym momencie tenże jedno-częstotliwościowy odbiornik traci swoje zalety i robi się głuchy jak pień. Nie jest wielką tajemnicą (bo ilość codziennie czynnych stacji nie jest duża) jakie to stacje dysponują tak "zaawansowanym" sprzętem. Źle, że to są stacje podobno z krajów mocno rozwiniętych. I z poziomem techniki i z poziomem "kultury". Podobno. Co gorsza, nawet te proste jedno-częstotliwościowe urządzenia zostały wyposażone w układ voxu. Big Grin Co gorsza, działającego przypadkowo, w chwili gdy ktoś nadaje swój sygnał. Jest już kilka częstotliwości na których można się spotkać z "pomocą" "bliźniego" który widząc jak słaby jest sygnał przypadkowego użytkownika, wspomoże swoim sygnałem. Big GrinBig GrinBig Grin Nie wiem tylko jak te jedno-częstotliwościowe urządzenia wykrywają co jest nadawane, że tak ochoczo podnoszą wskaźnik esmetra swoim sygnałem akurat na sygnale nadawanym przez innych.

Szukałem po necie możliwości wykupienia danej częstotliwości na satelicie, ale nic ciekawego nie znalazłem. Nie wiem czy aby prefix SP nie został wyautowany przez inne prefiksy z możliwości wykupienia sobie częstotliwości i tym sposobem panoszenia się na niej łącznie z chamskim zakłócaniem. Ale jak to ktoś kiedyś powiedział:
" Chłop ze wsi wyjdzie zawsze, wieś z chłopa tylko czasami." Big Grin

Jeżeli ktoś ma obawy czy dobrze zrozumiał to co napisałem to informuję, że tak, dobrze zrozumiał mój ton wypowiedzi.

Takie luźne przemyślenia, że jednak częstotliwość TRX nie ma znaczenia, jeżeli sieczka we łbie.

Big GrinBig GrinBig Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2019 17:04 przez SQ6ILB.)
19-09-2019 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ7GVU - 01-03-2019, 9:16
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ6ILB - 19-09-2019 17:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości