Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
SQ6ILB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 179
Dołączył: 19-01-2019
Post: #125
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100
Oj, chyba nie zrobimy. Big Grin
Przy próbie wywalenia przełączników na wejściu i wyjściu we wzmacniaczu, cośik booster strzelił focha i nie chce współpracować. Jak podaję napięcie to dioda świeci na zielono, ale po podaniu sygnału po ok. 5 sekundach zaczyna migać z częstotliwością ok. 0,2-0,3 Hz. Nie przechodzi w tryb RX bo mu zwarłem końcówki 4 i 5 na scalaku od przełącznika. Ale i tak to teraz nie ma znaczenia. Na wejściu usunięty tylko kondensator i sygnał bezpośrednio na tranzystory. Na wyjściu "wydrapałem" przełącznik i ścieżka z wyjść tranzystorów do kondensatora przed gniazdem. Z boków tego kondensatora widzę jeszcze jakieś filtry RC albo coś w tym stylu. Czy one maja zostać?

Zasilania nie brakuje, bo napędzam to z 20 amperowego zasilacza.
Najwyraźniej satelita nie chce retransmitować mojego sygnału. Wink Big Grin
Wzmacniacz chyba zakończył żywota. Big Grin Zamówimy następny.

Ale jest jeszcze jedna dziwna rzecz. Mam do TV miskę 90 cm którą kupiłem by odbierać Oscara 100. W sumie to na niej robiłem pierwsze próby, po czym ustawiłem ją na 13E. Oryginalna od TV z Polsatu (75 cm) jest teraz jako odbiorcza do Oskara 110 i w sumie jest tylko lekko przesunięta na wschód niż ta od TV, a praktycznie ciężko stwierdzić, że ona widzi inna satelitę. Wczoraj powiesiłem 110 cm jako nadawcza i mam ją ustawioną na wschód jakieś z 10 stopni więcej niż ta od TV i ta odbiorcza 75 cm. Obydwie "oscarowe" dzisiaj ustawiłem na najmocniejszy sygnał z konwerterem LNB i są różne kąty. Czy któraś antena jest "kopnięta"? Pierwszy raz coś takiego spotykam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2019 23:42 przez SQ6ILB.)
26-07-2019 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ7GVU - 01-03-2019, 9:16
RE: Es'hail-2 / Qatar OSCAR-100 - SQ6ILB - 26-07-2019 20:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości