Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VE7GC Wee Willy 75 Meter DSB Transceiver
SPO3O2OL Offline
_._. _ _._
****

Liczba postów: 330
Dołączył: 07-01-2017
Post: #14
RE: VE7GC Wee Willy 75 Meter DSB Transceiver
Karol wierz lub nie ale czytam wiele korzystając z googla.Co z tego jak nie wszystko przyswajam.Jak pewnie zauważyłeś mimo to robię testy,dłubię przy elektronice,używam już nawet malinki dzięki szybkiej pomocy,uczestniczę też czynnie w forum.Pewnie,że nikt nie zmusi do odpowiadania na pytania.Nie każdy też je chce zadawać Smile
Zauważ,że sam też zadajesz pytania a wg tego co pisałeś Twoje pytania dla innych mogą być takimi samymi podstawami.Zawsze jest ktoś co wie więcej i jeśli przyjąć,że szukamy tylko w google to forum staje się niepotrzebne.
Postanowiłeś pomóc w temacie Adriana,fajnie.Nawet jak nie wszystko zostanie od razu zrozumiane to zawsze jest materiał,który można kilka razy przeanalizować i zastanowić się nad nim.Liczy się,że są odpowiedzi techniczne.
Mnie nadal interesuje brakujący kondensator na suwaku 10k.Piszesz,że nie jest konieczny.Czy w takim przypadku wcz nie będzie trafiało do zasilania 6V poprzez opornik i potencjometr?Czy większa moc nie powodowałaby zniekształceń?Gdy kondensator zastosować to wcz za rezystorem jest blokowane a napięcie stałe trafia i tak do tranzystora.
Coś mi nie pasowało z tym 1k do masy ale to projekt autorski a tak dobrze analizować dowolnych schematów jak Ty nie potrafię.
Wee Whilly ma wiele wspólnych rozwiązań wcielonych w innych projektach,które są dla mnie zauważalne i dlatego starałem się pomagać Adrianowi na tyle ile pozwalała moja skromna wiedza.Raczej nie ma tam nic co może zaszkodzić a jeśli to proszę o korektę.W linku jaki podałeś widzę,że z tranzystorami w miarę trafiłem.
Prąd Io 10mA dla Q1 oraz 25mA dla Q2 i Q3 przy 2n7000.Polaryzować dodatkowymi elementami o czym wspomniałeś.Jednak dla uzyskania 1.5W zasilać trzeba 12V a nie 6V.
Ile w tym prawdy trzeba sprawdzić bo to co pokazane i opisane nie zawsze musi się zgadzać Wink
Dziękuję Karol.Szkoda,że zrezygnowałeś ze świetnego pomysłu.

Wojc!o
09-10-2017 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: VE7GC Wee Willy 75 Meter DSB Transceiver - SPO3O2OL - 09-10-2017 21:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości