Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRX CW, Słomczyński, ABC, wydanie 1980r.
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #25
RE: TRX CW, Słomczyński, ABC, wydanie 1980r.
Piotrze dziękuję za poświęcony czas. Dziś mało napiszę, bo coś się dzieje z komputerem po otwarciu tego pdfa z poprzedniego postu i piszę z telefonu. Czułości formalnie nie mierzyłem, ale zrobiłem już tyle odbiorników, że mogę oceniać na ucho. Jesli po podłączeniu anteny nie pojawia się szum pasma to jest bardzo, bardzo źle. A tak jest w tym przypadku. Stacje są słyszalne i zrozumiałe zarówno CW jak i SSB, ale w sxumach własnych radia. Punktów pracy tranzystorów nie ustawiałem, ale wysterowałem radio z generatora do granicy zniekształceń na wyjściu i przeleciałem wszystkie stopnie oscyloskopem ... zniekształceń nie widziałem. Problem chyba jest w tym, że jest to pierwszy mój mieszacz na fecie i jestem przerażony jego pracą, lub nie potrafię go zmusić do poprawnego działania. To nie jest problem wzmacniacza operscyjnego. Pewnie wiesz, że ja eksperymentuję na moim modułowcu i moge zamienić dowolny moduł na inny. Wymieniłem cały ter m.cz. i nic sie nie zmienia.Szumi strasznie. Rozrysowałem to radio w sposób bardzej przyjazny do zrozumienia zasady działania poszczególnych stopni, zamieściłem na forum w innym wątku,ale teraz nie mogę podlinkować, trzeba samemu znaleźć. To tyle na dzisiaj.

73 JERZY SQ9RFC
31-01-2020 3:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TRX CW, Słomczyński, ABC, wydanie 1980r. - SQ9RFC - 31-01-2020 3:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości