Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TinySSB a czystość sygnału VFO
SP6TGB Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 34
Dołączył: 15-04-2017
Post: #32
RE: TinySSB a czystość sygnału VFO
dziękuje Rafał za odpowiedź,

Dziękuje za wyrazy uznania. Na razie się nie poddaje chociaż miałem chwile zwątpienia - w kolejce czekają następne kity. Jak to zostawię teraz w takim stanie w jakim jest to nie będzie nadawało się do użytku, jedynie do oglądania, i pewnie nigdy do tego już nie wrócę.
Jak by ludzie się poddawali za szybko to nic by nigdy nie zostało wynalezione albo przynajmniej nie w takim tempie. (Edison ni wymyśliłby żarówki i pewnie dioda elektronowa ożyłaby znacznie później i krótkofalarstwo pewnie też Smile )

Wątpliwości mnie dopadały jak już wszystko na dany temat wyczytałem w sieci, i wtedy pisałem TU na forum jako ostatnia deska ratunku. W międzyczasie jak już opisałem tu swój ostatni problem, znowu natrafiłem na informację która podsunęła mi nowy pomysł, właśnie związany z modulatorem. Zacząłem mierzyć/ustawiać (wstawiłem potki zamiast R17 i R6) to przesunięcie 90° w przesuwnikach Pmcz i Pwcz (pomiar: oscyloskop + dwa kanały + pomiar fazy). Trafiłem na coś ciekawego: jak rozregulowałem je dość mocno to w słyszałem tą "wichurę" o której kiedyś pisałem i umieściłem nagrania. Różnica była taka że teraz ten dźwięk był na całym paśmie. Muszę to powtórzyć i potwierdzić.
Ja już te P3 i P4 ruszałem. To co uzyskałem jako minimum to był jakiś sygnał periodyczny. Z pamięci , na emiterze T2 miał jakieś 30mV napięcia Vpp, a z próbą mikrofony wychylał się do chyba 8V. Więc do tego miejsca wydaje mi się że jest ok. Chciałem zjechać z tym 30mV jeszcze niżej dlatego zająłem się przesuwnikami. Aha robiłem to bez zasilania T1.
Jak zasilam T1 to moje wcześniejsze 30mV zamienia się na ... 4..,5..,9V.. zależy od ustawienia (mam płynną regulację T1) .

No właśnie nie poddaję się bo jeszcze mogę coś zrobić, pozmieniać, pomierzyć, dowiedzieć się, otwarłeś następne drzwi o których nie wiedziałem że są.

Efekt modulacji FM... Nie wiem. Cała (prawie) płytka jest zasilana z zasilacza takiego .. znalezionego, gniazdkowego 13V/1A, a to idzie na zasilacz stały na L7812.
PA czyli T1 podobnie ale tu mam regulację na LM317.
Tak więc VFO i PA są zasilane osobno.

Dziękuje Rafał za pomoc. Wracam do równoważenia.
Pozdrawiam.
Marek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2017 20:36 przez SP6TGB.)
09-10-2017 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TinySSB a czystość sygnału VFO - SP6TGB - 09-10-2017 20:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości