Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SPO3O2OL Offline
_._. _ _._
****

Liczba postów: 330
Dołączył: 07-01-2017
Post: #1152
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Artur,mam tak samo wyglądający kf-owy miernik mocy i zastanawia mnie dlaczego wynik jest inny jak wyliczony.
Kf-owy miernik mocy pokazuje u mnie więcej w stosunku do mocy liczonej na podstawie napięcia z oscyloskopu.Przy sprawdzaniu mam podpięty LPF i sinus.
Filtry na wyjściu nadajnika nie są tak doskonałe jak Twoje gdyż tylko 5 polowe ale swoją robotę też robią.
Przykład z dzisiejszego sprawdzania mocy rtx.Oscyloskop 50Vp-p dla 50R a kf-owy miernik mocy 9,5W dla tych samych 50R przy wskazówce SWR na minimum.Z szybkich wyliczeń wynika,że moc na 50R powinna być w okolicach 6,25W.Sygnał jest sinusoidalny
Zależność zwiększenia sygnału 1S w stosunku do x4 więcej mocy znam ale jak dowiedzieć się która moc jest prawdziwa.Ta z wyliczeń czy ta z kf-owego miernika mocy?
Oglądałem też filmy innego kolegi z pomiaru mocy przy użyciu tak samo wyglądającego miernika mocy kf i dlatego zaciekawiło mnie to zagadnienie.Dziękuję Artur za otrzymaną odpowiedź.
Czy możesz sprawdzić moc dwoma metodami w podobny sposób i opisać wynik próby?Ciekawi mnie czy Twój reflektometr pracuje podobnie jak mój.

Wojc!o
07-09-2017 2:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SPO3O2OL - 07-09-2017 2:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości