Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SP5TAA Offline
Witek
****

Liczba postów: 282
Dołączył: 24-03-2009
Post: #763
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
(18-03-2016 3:15)SP3OSJ napisał(a):  Dzieki za informacje, ale i pasmo 17m nie chodzi, wystarszy lekki ruch gałka + - i juz się laduje na generatorze. To wyglada tak jakby 17m mialo tylko jedna czestotilwosc bez możliwosci przestrajania. Wiem Witek że przymierzasz sie do wersji hiqtrx.

Cześć,
nie do końca tak, tzn, ja zabrałem się za HIQSDR i najpierw uruchomię jego a dopiero potem połączę go do Controllera by R6DAN i DSP by RX9CIM...
nie spodziewam się problemów bo widzę, że kilku kolegów to już zrobiło...

Ja uważam że autor zrobil tam blad i pomieszal wyprowadzenia łaczace STM-a DSP z Cyclone (FPGA). Autorzy Tulipana nie przyjeli tego z radoscia udowadniajac ze sa to programowalne wyprowadzenia. I mają rację - pewnie wytrawny programista obróciłby ten układ o 180 stopni i tak przeprojektował firmware ze TRX dalej by pracował poprawnie.

powiem tak, ja jestem software`owy laik ale myślę, że koledzy zajmujący się Tulipanem są dobrzy w tym co robią...nie robi błędów tylko ten kto nic nie robi...

Problem w tym że ja nie mogłem znaleść oprogramowania które chciałoby poprawnie pracować z tak pozmienianymi wyjsciami. Jak przeanalizowalem jak laczone sa przewodami oddzielne plytki Control, Dsp, i Hiqsdr na stronie autorów i dopiero wtedy cały układ ruszył. Dlatego zalecam duza ostrożność i wnikliwe czytanie (miedzy wierszami) to co piszą Rosjanie.

...z j. rosyjskim radze sobie całkiem całkiem i myślę, że nie ma tam jakichś ukrytych podtekstów...
Tak przy okazji(lub BTW, jak niektórzy wolą), kiedyś gdy zabierałem się za PicaStar to najpierw wszystko czytałem wiele razy zanim zrobiłem pierwszy ruch z lutownicą w ręce i nie miałem żadnych problemów z uruchomieniem go...myślę, że teraz z Tulipanem będzie podobnie, tyle że szybciej, hi...
Powodzenia.

Witek, SP5TAA


SP5TAA - if you say about problem AM and FM in Tulip DDC/DUC then it was decide in last firmware for DSP http://rus-sdr.ru/wp-content/uploads/fil...ip_DDC.zip

Привет Георгий,
да, да, Bы правы, я пришел к этому немного позже, другое прочтение сообщений на форуме ..
Удачи.
Витек
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2016 12:02 przez SP5TAA.)
18-03-2016 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP5TAA - 18-03-2016 11:41
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości