Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
Toral Offline
Olaf, SQ5NHC
*

Liczba postów: 24
Dołączył: 18-10-2010
Post: #655
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Witam. Mam na imię Olaf. Od kilku miesięcy buduję od razu 4 Tulipany dla siebie i swoich kolegów. Jestem świeżo po uruchomieniu odbiornika dzięki nieocenionej pomocy Artura SP3OSJ (dzięki Arturze). Mam kilka spostrzeżeń:
1. Używam generatora do DDSa 100MHz w obudowie SMD. Ten generator daje ok. +5,5dBm. Według datasheetsa DDS znosi poziom od -15 do +3 dBm (optymalnie 0 dBm). Problem rozwiązałem włączając w szereg między generatorem, a DDS rezystor 510-560 om.
2. Bardzo ważna sprawa to kondensatory w filtrach 23/9 KHz. Nie tyle wartości (dokładne jak na schemacie) ile symetryczność tych wartości w obu torach. Czyli wysypujemy 100 kondensatorów, miernik pojemności i dobieramy w pary. W przeciwnym razie nie będzie można np. zlikwidować "lustra".
3. Zauważyłem, że po jednej stronie płytki są elementy filtra 23kHz,a po drugiej stronie jest umieszczony stabilizator, który się mocno nagrzewa. Nagrzewa się tak mocno, że nie można dłużej utrzymać palca na układzie NE5532 znajdującym się po drugiej stronie płytki. Układzie, który znajduje się w torze filtra 23kHz.

Co do wyświetlacz to może po prostu nie kontaktuje tasiemka łącząca płytkę z wyświetlaczem. Miałem ten sam problem i takie same objawy. Spróbuj jeszcze uruchomić układ bez baterii podtrzymującej pamięć.
Pozdrawiam
07-02-2016 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - Toral - 07-02-2016 16:41
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości