Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranciever Тюльпан-DSP
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #403
RE: Tranciever Тюльпан-DSP
Witam,

Jak byś przepiął tasiemkę to było by wiadomo. Mój lcd 7 cali z Polskiej dystrybucji też dokładnie tak samo się zachowuje. Ale jak do niego podpiąłem tasiemkę z działającego prawidłowo LCD ( wtedy miałem jeszcze u siebie 7 cali z buydisplay), wówczas dotyk zaczął na nim pracować prawidłowo.

Przy przepinaniu nic się nie zepsuje, jeśli nie uszkodzisz tasiemki Smile

Niestety autor oprogramowania nie wprowadził i nie ma zamiaru wprowadzić funkcji kalibracji dotyku, co jest dużym błędem. Taka kalibracja rozwiązałaby problem, jaki przedstawiasz. Sprawdziłem to osobiście na swoim programie.

Jak widać, nawet panele dotykowe jednego producenta mają rozrzut parametrów na tyle duży, że oprogramowanie sterownika błędnie rozpoznaje dotyk.

Po długich i mozolnych poszukiwaniach rozwiązania problemu doszedłem do wniosku, że ten nieprawidłowo działający dotyk generuje na tyle duże tło szumów, że sterownik odczytuje jako ciągłe naciśnięcie dotyku. Dlatego też nie następuje prawidłowa reakcja na dotykanie klawiszy ekranowych - czyli po dotknięciu zapala obwódkę klawisza, ale program nie wskakuje do funkcji obsługi danego klawisza, która jak by się wykonała, to przy wyjściu zgasiłaby obwódkę na naciśniętym klawiszu.

Jeżeli masz po ręką płytkę z stm32f103 (nucleo) to mogę podesłać Ci swój programik do testowania dotyku. LCD do takiej płytki trzeba podpiąć poprzez złącze SPI.

Przedstaw ten filmik autorowi oprogramowania, to może coś poprawi. Mnie niestety brzydko mówiąc miał daleko w....... , kiedy zgłaszałem taki problem z obsługą panela dotykowego.

Na nowej stronie dotyczącego tego projektu autor napisał, że soft prawidłowo działa na LCD 5 cali, 7 cali oraz 8 cali z buydisplay, czyli te modele, które posiadamy. Nawet nowa wersja PCB sterownika posiada już osobne złącze FCC do podpięcia lcd 5 cali oraz osobne do podpięcia 7 oraz 8 cali.

73 Paweł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2015 9:06 przez SQ8MVY.)
02-11-2015 9:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 02-11-2015 9:06
Transceiver Тulip - EA7HOG - 27-06-2016, 19:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości